Co by se stalo s cenou BTC, pokud by svět přešel na Bitcoin

0
(0)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Již několik let mnoho lidí spekuluje o tom, jaká by mohla být cena 1 Bitcoinu, kdyby ho svět přijal jako globální platidlo. Pokud by se ohromné množství globálního bohatství přesunulo do Bitcoinu, cena by stoupala.

1 Bitcoin = 10 milionů dolarů?

Hal Finney je jeden z prvních uživatelů bitcoinové sítě, který jako první obdržel transakci od samotného Satoshiho Nakamota. Jen několik dní po spuštění sítě již uvažoval, jaká by byla cena, kdyby se Bitcoin rovnal celkovému bohatství na světě.

„Aktuální odhady celosvětového bohatství domácností, které jsem našel, se pohybují od 100 bilionů do 300 bilionů dolarů. 21 milionů mincí Bitcoinu dává tak každé minci hodnotu 10 milionů dolarů.“

Vzácnost Bitcoinu

Jednou z nejatraktivnějších vlastností Bitcoinu je jeho vzácnost. Oproti běžným fiat měnám, které si stát může libovolně vytisknout, Bitcoin má zásobu na 21 milionů mincí, navíc část těchto mincí je nenávratně ztracena. V současnosti je v oběhu jen kolem 18 mil. Bitcoinů.

CEO největší kryptoburzy světa Binance, Changpeng Zhao, se na svém Twitteru vyjádřil k tématu vzácnosti Bitcoinu. Uvedl, že Bitcoin a ostatní kryptoměny by mohly usnadnit jeden z největších převodů bohatství světa. Hodleři, kteří tak vlastní alespoň 1 minci Bitcoinu, by se náhle mohli dostat mezi nejbohatší procento lidí na světě.

Závěr

Ačkoli předpovědi mohou být trochu přehnané, není vůbec vyloučené, že Bitcoin jednoho dne překoná i velkou cenovou hranici. Pokud by se Bitcoin stal měnou pro celý svět, otřásl by tak v základech tradičním finančním systémem. Navrátil by tak lidem zpátky ekonomickou svobodu, což byl také původní záměr tvůrce Bitcoinu, obejít se bez zprostředkovatelů, bank a státního dozoru. Otázkou je, jak s tímto záměrem zamíchají projekty jako Libra (protože je sice první, ale určitě nebude poslední) a také snahy některých zemí, zavést vlastní státní kryptoměny.

Co myslíte, stane se jednou Bitcoin celosvětovým platidlem, nebo toho dosáhne například Libra? Nebo jiná kryptoměna? Která?

Co číst dále

Co je to JellyCoin?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
krtek

Bitcoin má zásobu na 21 milionů mincí
——————————————————————————————————–nikde není řečeno že Bitcoin bude mít 21 milionu mincí pokud se zblázní komunita co spravuje bitcoin (stačí se dohodnout ) a bitcoin může mít rázem 100 milionu mincí stačí upravit kody v síti a 100 milionu btc je na světě je to jen o domluvě a rázem máš btc na 0.

Mecky

Jaká je pravděpodobnost, že se v jeden okamžik zblázní 10 000 lidí aby si sami znehodnotili něco co může do budoucna růst?

Kokršpaněl

Bitcoin se nikdy nestane celosvětovým platidlem to je snad už každému jasné ale může se stát celosvětovým digitálním aktivem v ukládání hodnoty což je možná pro bitcoin i důležitější než celosvětové platidlo kde by narážel na odpor různých vlád .Kdyby se stal ukladatelem hodnoty a výnosu tak by lidi stejně bitcoin lákal už z důvodů různých spoření z bitcoinem do různých fondů jak důchodových či jiných , to je cesta pro bitcoin nikoliv platební systém. (možná v menší rovině ano ale celosvětově to nehrozí jako platební systém , cesta jsou fondy na spoření s btc a ukládání hodnoty a to až lidi pochopí pak možná BTC poletí The Moon)

Spaik

vidim to stejne…

Mecky

Naprostý souhlas

Reinkarnace USD

Máte pravdu předsedo…

feasfd

zajímavá otázka by potom byla které krypto by se mohlo stát celosvětovým platidlem… já bych si tipoval iota nebo nano

spot_img