Co očekávat od bitcoinu v roce 2021

4.6
(7)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Bitcoin má za sebou velmi výbušný rok. Od masivního propadu v březnu 2020 až do konce roku cena nejdůležitější kryptoměny světa vzrostla o více než 500 %. S ohlédnutím za minulými cykly může předpovídat vývoj Bitcoinu v roce 2021.

Ohlédnutí za historickými cykly

Kryptoměnové trhy jsou cyklické a procházejí buď medvědími nebo býčími trendy. U kryptoměn ale bývá zvykem, že se cykly pohybují mnohem rychleji než tradiční aktiva na globálním trhu. I přes poměrně krátkou existenci kryptoměn lze leccos vyčíst.

Bitcoin existuje necelých 13 let. Za tu dobu se vyskytlo několik cyklů rozmachu i pádu, ze kterých můžeme vyčíst další možný vývoj kryptoměny. Z technického hlediska, jestliže Bitcoin prolomí své dřívější cenové maximum, je na trhu nový býčí trend.

Každé čtyři roky dochází u Bitcoinu k půlení odměn těžařům (halvingu). Poslední proběhl v květnu 2020. Tento vestavěný mechanismus snižuje nabídku kryptoměny na polovinu v době, kdy se poptávka začíná obnovovat.

Rok 2020 můžeme považovat za ideální příklad, kdy Bitcoin přešel z módního trendu na plnohodnotné FOMO za méně než devět měsíců.

2021 nejlepším rokem pro kryptoměny

Podíváme-li se na to, jak vysoko Bitcoin vyšplhal za pouhých dvanáct let, naskytne se nám tu hned několik možných předpovědí pro vývoj kryptoměny v letošním roce. Během dvanácti let obchodování nejdůležitější kryptoměna světa prošla třemi halvingy.

Pokaždé, když k tomu dojde, začne poptávka drasticky převažovat nad omezenou nabídkou, aktivum se dostane do parabolického růstu a exponenciálně stoupá. Během dvou zaznamenaných let po snížení odměny těžařům o polovinu došlo k růstu BTC o 6 000 %. Během dalšího halvingu činil růst 2 000 %.

Závěr

I nárůst 400 % oproti současné úrovni by vedl k ceně okolo 130 000 USD za BTC. Pokud by se tak stalo v letošním roce, vzniklo by mnoho nových bitcoinových milionářů. Analytici tak předpovídají pozitivní vývoj ceny Bitcoinu.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 36 765 USD dle KMC.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
ppetr1

instituce premysleji jinak.
kolik z retailu v dnesni dobe muze vlastnit jeden cely btc?? – maximalne mizive promile ze svetove populace.

Petr 2
Hodnocení článku :
     

Co očekávat 🤣🤣🤣 z 10k na 40k je potreba 300% up ,z 40k na 10k pouze 75%down 🤣🤣🤣

Prof

Jenom technická.

Pokud by se tak stalo v letošním roce, vzniklo by mnoho nových bitcoinových milionářů.“

Nemělo to být spíš, že by vzniklo mnoho nových dolarových/korunových milionářů s jměním v BTC?

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: