Člen francouzského parlamentu podepsal petici vyzývající centrální banku k adopci Bitcoinu

4.4
(8)

Zajímavá zpráva přišla v posledních hodinách z Francie. Francouzský poslanec podepsal petici, která vyzývá centrální banku země k většímu přijetí Bitcoinu (BTC).

Zatímco Wall Street se už do bitcoinového trhu pustil, světové centrální banky se kryptoměnám spíše posmívají. Nyní se ale jeden francouzský politik tento jejich postoj pokouší změnit.

Petice na podporu Bitcoinu

Tím “vizionářským a statečným” mužem je Jean-Michel Mis, člen Národního shromáždění (dolní komora francouzského parlamentu). Ten se rozhodl podpořit petici, adresovanou francouzskému Senátu, která opravňuje Bank of France (Banque de France) k nákupu Bitcoinu a dalších digitálních měn.

Za vznikem petice z počátku tohoto měsíce stojí ředitel společnosti Ark Ecosystem Francois-Xavier Thoorens.

V petici se mluví o společnostech MicroStrategy a Tesla jako o společnostech, které do svých rezerv nakoupily velké sumy BTC a také zmiňuje plán druhého největšího floridského města, Miami, které potenciálně uvažuje o investování svých rezerv do kryptoměn.

“Francie musí v této oblasti přijmout strategii a zákon umožňující její uplatňování. Navrhuji proto aktualizaci měnového a finančního zákoníků, aby získala Banque de France schopnost nakupovat, prodávat a držet Bitcoiny a další kryptoměny, které uzná za vhodné.”

Sluší se ovšem dodat, že aktuálně (v době psaní článku) petice získala “pouhých” 320 hlasů ze 100 000 požadovaných k tomu, aby se dostala k projednání do Senátu.

petice
Zdroj: https://petitions.senat.fr/initiatives/i-602

Proměna Francie v blockchainovou zemi?

Jean-Michele Mis má poměrně velké ambice proměnit Francii v kryptoměnový národ. Je spoluzakládajícím členem francouzské federace odborníků na blockchain (FFPB), jejímž cílem je sdružovat společnosti, univerzity a místní úřady.

Pokud ale vezmeme v úvahu, že Francie zatím ani zdaleka není vůči kryptoměnám nijak extra přátelská, jde o dosti vzdálený cíl. Připomínáme, že v prosinci francouzští ministři prosadili zákaz anonymních kryptoměnových účtu s cílem omezit nelegální finanční aktivity.

Závěr

Sice jde o takovou spíše úsměvnou zprávu, ale díky podpisu francouzského poslance, se jí dostalo značné pozornosti, což je určitě pro kryptoměnový průmysl dobrá zpráva. Mně se samozřejmě hlavou honí spekulace, jestli by se v našem parlamentu našel někdo, kdo by podobnou petici také podpořil – napadá vás někdo?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Zdroju.today
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Honza
Hodnocení článku :
     

Vymazal je můj horký adept 😀

ppetr1

u nas poslanci ve vsem strkaji hlavu do pisku – zodpovednost nikdo z nich na sebe nevezme i presto ze berou kralovske platy a brebendy – ZADARMO JSOU TAM DRAHY!!

prvni vlastovka ohledne centralni banky ,az se pridaji ostatni pak to zacne byt teprve ten spravny ficak 🙂

Milan

Souhlasím, jakmile do toho “hodí vidle” banky, tak začne na BTC a altech pořádnej fičák !!!!

Poslední editace 3 let před přes Milan
spot_img