Čína představila nový kvantový počítač

5
(3)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Společnost MicroStrategy nakoupila opět BTC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Trhy končí týden v červených číslech • Velryba přesunula BTC za 1,45 mld. USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Poté, co se Bitcoin vzpamatoval...
Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord
[speaker]

Čínský výzkumný tým před nedávnem prohlásil, že vyvinuli nový kvantový počítač, který je bilionkrát rychlejší než jakýkoli existující počítač. Opravdu Čína vyvinula superpočítač?

Jeden superpočítač vládne všem

Podle čínského zpravodajského portálu Xinhuanet se týmu vývojářů, který zahrnuje také slavného kvantového fyzika Pan Jianweie, podařilo vytvořit průlom v kvantové výpočetní technice. Jianwei a jeho tým dosáhli toho, čemu se říká kvantová výpočetní výhoda.

Profesor na Čínské univerzitě pro vědu a technologii, Lu Chaoyang, se k novému technologickému průlomu vyjádřil a vysvětlil, proč je tento mezník významný pro budoucnost kvantových počítačů. Lu Chaoyang prohlásil:

„Kvantová výpočetní výhoda je jako práh. Znamená to, že když kapacita nového prototypu kvantového počítače překročí kapacitu nejsilnějšího tradičního počítače při zvládání konkrétního úkolu, dokazuje to, že možná přinese průlom v mnoha dalších oblastech.“

Vývoj stále silnějších kvantových počítačů může představovat významná rizika pro současné metody šifrování, které se používají k ochraně většiny informací uložených na internetu, včetně kryptografických algoritmů.

Protiváha v zabezpečení

Vzhledem ke stále rostoucí hrozbě kvantových počítačů toto nebezpeční podnítilo závod v zabezpečení kryptoměn a dalších algoritmických zabezpečení dat na internetu. Vznikají tak nové metody pro ochranu dat.

Japonská společnost Toshiba oznámila, že do roku 2025 nabídne nové bezpečnostní služby pro kvantové výpočty. Ve světě již pomalu vznikají nové společnosti sázející na to, že v příštích letech významně naroste potřeba služeb kvantového šifrování.

Společnost Toshiba uvedla, že výzkumný tým v Číně stále pracuje na svém supervýkonném stroji. Pokud by však byl kvantový počítač mnohonásobně rychlejší než kvantový počítač Google, mohlo by to představovat problém pro celý svět.

Závěr

Kvantové počítače jednoho dne mohou opravdu představovat hrozbu, pokud budou zneužity totalitními státy. V současné době však hrozbu pro kryptoměny nepředstavují.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře