Chystá se cena BNB prorazit na nová historická maxima?

5
(5)

Cena BNB by mohla směřovat k novým historickým maximům. Více ukazatelů totiž naznačuje, že Binance i nadále zůstává významným hráčem v kryptoměnovém sektoru.

Cena Binance coinu (BNB) se po čtyřdenní korekci, při níž ztratila 16 % své hodnoty, opět rozehřívá. BNB se 20. března vyšplhal z minima 500 USD na denní maximum cca 560 USD. Růst pokračoval i další den a v době psaní článku se cena tokenu pohybovala na úrovni 562 USD.

BNB coinu se v poslední době daří

Výkonnost BNB byla v posledním měsíci býčí. Token za posledních 30 dní vzrostl o 50 % a 16. března dosáhl hodnoty 645 USD, což je nejvyšší hodnota od listopadu 2021. Díky této rally se BNB dostal na dosah svého historického maxima. To se nachází na hodnotě 690 USD a bylo dosaženo 10. května 2021.

Podaří se ceně BNB vrátit na svá historická maxima. Podívejme se na faktory, které by mohly potenciálně posunout BNB výše.

Burza Binance vede v objemech obchodování

Vypadá to, že kryptoměnová burza Binance si drží svůj podíl na trhu i poté, co byla její činnost poznamenána regulačními problémy ve Spojených státech a v dalších zemích. Po divoké právní jízdě v roce 2022, která skončila odstoupením bývalého generálního ředitele Binance Changpenga Zhaa a pokutou ve výši 4,3 miliardy dolarů, získala Binance zpět svůj podíl co se týče objemů obchodů.

Údaje společnosti CCData ukazují, že tržní podíl Binance od října 2023 neustále roste. To potvrzují i údaje společnosti CoinGecko. Ty říkají, že celkový 24hodinový objem obchodů na všech krypto burzách činil 20. března 178 miliard dolarů, přičemž na Binance z toho připadalo 41,7 miliardy dolarů. Na druhém místě je ByBit, který přispěl “pouze” 7,5 miliardami dolarů, a na třetím místě je OKX s 6,5 miliardami dolarů.

Zvýšená aktivita na BNB Smart Chainu

Stejně jak burza překonala negativní dopady regulačních problém, tak i BNB Smart Chain (BSC) zaznamenává (podle společnosti K33 Research) “svůj vlastní návrat”.

David Zimmerman, analytik DeFi v již zmíněné společnosti, říká, že “cenová akce BNB vedla k větší aktivitě na řetězci a na BSC je opět cítit život.”

Nezávislý analytik vystupující pod jménem Kyledoops ještě před korekcí uvedl, že zvyšující se celková hodnota uzamčená na blockchainu je poháněna růstem BNB do cenových oblastí, kde ještě nikdy nebyl.

TVL $BNB se vyšplhala na 6 miliard dolarů a dosáhla úrovně, kterou jsme neviděli od června 2022.

Údaje specializovaného webu DefiLlama ukazují, že TVL BNB Chain vzrostla v roce 2024 o 54 %. To znamená, že uživatelé a vývojáři se sítí stále více interagují.

Podle údajů z DappRadar zůstává BNB Chain mezi blockchainy první vrstvy silným hráčem. Za posledních 30 dní zpracoval 7,07 milionu transakcí oproti 1,2 milionu transakcí v síti Ethereum.

Cena BNB je už jen cca 20 % od svého historického maxima

Cena BNB je v současné době cca 20 % pod svým historickým maximem 690 USD. Zpráva společnosti K33 Research tvrdí, že i když se mnozí investoři dívali v poslední době na růst Solany, BNB má za sebou v letošním roce stejně působivý pohyb a výrazně se přiblížil rekordním hodnotám.

Zimmerman k tomu říká, že BSC byl hlavní oblastí altcoinového šílenství v předchozím býčím běhu. Podle něj to teď vypadá, že se zahřívá pro další run.

Jiný nezávislý analytik Batman ve svém příspěvku ze 14. března na síti X uvedl, že BNB je velmi blízko historických maxim.

Cena $BNB je v poslední době v monstrózním runu. To by mohlo vést k obrovské rally pro altcoiny v ekosystému BNB.

BNB z pohledu technické analýzy

V době psaní článku se cena obchodovala cca 20 % pod historickým maximem. Indikátor konvergence klouzavého průměru (MACD) se stále nacházel v kladné oblasti nad nulovou linií. To naznačuje, že všeobecně se spíše očekává další růst.

Klíčové úrovně, které je třeba sledovat výše, jsou 550 a 600 dolarů. Býci musí tuto zónu přetavit v support. Teprve pak budou moci posunout cenu k historickým maximům na úrovni 690 USD. Následně se bude BNB moci vydat do dosud neprobádaných výšin.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img