Chcete být bohatí? Omezená nabídka bitcoinů znamená, že potřebujete pouze 0,01 BTC

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Za 10 let bude konečná nabídka bitcoinů téměř vyčerpána, což znamená, že držitelům může stačit pouze 0,01 BTC, aby zbohatli.

Tip: Při registraci přes tento náš odkaz na největší kryptoměnovou burzu Binance získáte 20% slevu na poplatcích. Tato sleva funguje navždy. Kryptoměny zde lze nakupovat i vaší kartou.

Zatímco nákup 0,01 Bitcoinu by dnes mohl stát pouze 500 USD, současné trendy v globálním rozdělování bohatství a nevyhnutelné realizace omezené nabídky bitcoinů by mohly v budoucnu vést k tomu, že 0,01 BTC bude mít hodnotu 1 milion USD.

Podle „Global Wealth Report 2020“ společnosti Credit Suisse existuje 51,9 milionů osob s čistým jměním přesahujícím 1 milion dolarů. Index bere v úvahu čisté jmění osoby, její finanční a nemovitá aktiva, přičemž se odečítají dluhy a závazky.

Přestože milionáři představují pouze 1 % světové populace (kromě dětí), vlastní 43 procent světového bohatství.

Podle rozpisu individuálního bohatství Credit Suisse mělo 175 700 lidí hodnoty ve více než 50 milionech dolarů. Z toho 55 800 mělo nejméně 100 milionů USD a 4 410 z nich vlastnilo bohatství v hodnotě více než 500 milionů USD.

Konečná nabídka bitcoinů dosáhne za 10 let 98 %

Nabídka bitcoinů a ekvivalentní inflace. Zdroj: Medium.com/@CryptoProfG

K 1. březnu se celková nabídka bitcoinů skládá z 18,64 milionů BTC, což umožňuje těžbu 2,37 milionů mincí. Za 10 let dosáhne nabídka 20,6 milionů neboli 98 % z 21 milionů mincí z celkové nabídky.

Při odstranění 1,9 milionu mincí, které nebyly dotčeny více než deset let, z limitu zásob bitcoinů, je pro světové milionáře k dispozici maximální limit 19,2 milionů BTC. To ponechává 0,37 BTC na jednoho milionáře, včetně dosud nevytěžených mincí, za předpokladu, že dodávky bitcoinů budou rovnoměrně rozděleny mezi uvedené milionáře.

Pokud však dojde ke ztrátě každého Bitcoinu, který zůstal nehybný po dobu pěti nebo více let, bude k dispozici k akumulaci maximálně 14,57 milionů BTC. V tomto scénáři by každý ze světových milionářů mohl vlastnit pouze 0,28 BTC, za předpokladu rovnoměrného rozložení nabídky.

V budoucnu budou bohatí bojovat o 0,01 BTC

Kromě certifikovaných milionářů existuje 590 milionů jednotlivců, jejichž majetek přesahuje 100 000 USD. Tito lidé by neměli být ignorováni jako potenciální držitelé, i když jejich kupní síla je menší.

Globální rozdělení bohatství. Zdroj: Credit Suisse

Za předpokladu, že podíl globálního bohatství zůstane stejný, milionáři budou vlastnit 6,32 milionů mincí ze zbývající nabídky bitcoinů, což naznačuje, že každý jednotlivec bude mít příležitost koupit pouze 0,12 BTC.

Zbývajících 590 milionů jednotlivců, kteří vlastní v současné době hodnoty 100 000 USD nebo vyšší, by mohli účinně pojmout dalších 5,9 milionů mincí, což by mělo za následek pouhých 0,01 BTC na dospělého.

Závěr

Závěrem lze říci, že dnešní nákup 0,01 BTC, což je zhruba investice ve výši 500 USD, může zajistit pozici 13% nejlepších držitelů. Když porovnáváme relativní koncentraci bohatství na trzích fiat a Bitcoinu, být mezi třinácti zmíněnými procenty, je stejně exkluzivní, jako být fiat milionářem. 

Tento článek neobsahuje investiční rady ani doporučení. Každý investiční a obchodní tah zahrnuje riziko a čtenáři by měli při rozhodování provést vlastní průzkum.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 12

Buď první kdo článek ohodnotí

15 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
15 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: