Bloomberg: Bitcoin začíná nahrazovat zlato, další cíl 100 000 USD

4.1
(10)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Podle nové zprávy agentury Bloomberg mohou bitcoiny překonat 100 000 dolarů, protože instituce a korporace začínají preferovat digitální měnu před zlatem.

Bitcoin nadále přitahuje více fondů, které dříve investovaly jen do zlata, dluhopisů a akcií, uvedl Bloomberg ve své nejnovější zprávě o kryptoměnách. Dokument předpovídá cenu 100 000 USD za jeden BTC jako další možnou cenovou hranici a zároveň nastínil, že BTC zahájil proces nahrazování zlata jako prostředku zajištění proti inflaci.

Bitcoin začíná nahrazovat zlato?

Předpoklad, že Bitcoiny, někdy také označované jako digitální zlato, budou nebo již začaly nahrazovat drahý kov, byl v komunitě kryptoměn široce diskutován v uplynulém roce. Finanční krize, vyvolaná pandemií COVID-19 a následné investice finančního průmyslu nalily ještě více paliva do digitálního ohně.

Bloomberg a Bitcoin

Stratégové společnosti Bloomberg tento postoj znovu potvrdili ve svém březnovém dokumentu Crypto Outlook. Píše se v něm, že proces, kdy Bitcoin nahrazuje zlato v portfoliích, se neustále zrychluje.

Dokument vyzdvihl rok 2020 jako zásadní rok pro institucionální investory a korporace, protože kryptoměna získala legitimitu s klesající volatilitou na rozdíl od většiny klasických aktiv.

Situace se dále vyostřila v roce 2021, protože i dosavadní zastánci zlata ze staré gardy se zaměřili na obezřetnou diverzifikaci.

Příliv investic do Bitcoinu a odliv ze zlata

„Příliv investic do bitcoinů se zrychluje, spolu s odlivem investic ze zlata, a vidíme jen malý důvod pro otočení tohoto trendu“.

Analytici amerického nadnárodního investičního giganta JPMorgan naznačili už dříve, že cena drahých kovů by mohla v nadcházejících letech utrpět, protože BTC nadále dostává značný podíl z tohoto trhu.

100 000 USD je další cílová cena za Bitcoin?

Dokument dále vysvětluje, že současný stav primární kryptoměny ukazuje, že se přesunul z říše spekulativních rizikových aktiv do oblasti globálního digitálního úložiště hodnoty. Kromě toho se jeho role v nadcházejících letech pouze zintenzivní, protože celý svět bude digitální.

S přihlédnutím k raketově rostoucí poptávce institucí a klesající produkci nových mincí každé čtyři roky, zpráva předpovídá, že dalším cenovým cílem by mohl být vstup do šestimístného teritoria – ceně na 100 000 USD.

Závěr

Analytici z Bloombergu se proto domnívají, že dosažení 100 000 USD do konce roku není vyloučeno. Souhlasíte s jejich závěry? Nebo kde vidíte cenu Bitcoinu koncem tohoto roku vy? Napište nám do komentářů pod článek.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.1 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

20 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
20 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Ghvdh

Nesmysl, zlato je zlato

ozz

A bitcoin je bitcoin, do konce roku klidně i za 200 tisíc! 🙂

Jan

Zkus zajít na personální Bloombergu. Určitě tě vezmou jako poradce.

hal

Ródium a Paládium zlato v cene podstatne predbehlo,ale na btc nemajú ani tieto kovy.

emkey

Zlato a další vzácné kovy jsou vzácné pouze na Zemi, kde je jejich množství malé a omezené. Ve vesmíru to ale neplatí. Zato další bitcoin tam nikde není 🙂

ozz

Přesně tak, je jen otázkou nepříliš vzdálené budoucnosti, kdy Elon Musk bude z asteoridů vozit zlato po tunách, v té době může být BTC i na jednom mega! 🙂

Marek

Elon je bezesporu geniální vizionář ale v nepříliš vzdálené budoucnosti určitě zlato po tunách vozit nebude..už jen představa přistání na asteroidu který nemá úplně předvídatelnou trajektorii, zahájení tezby a návratu na zemi je natolik sci-fi že se toho Elon ani vy ani já nedožijeme..

E15

Já viděl Bruse vrtat do asteroidu už před plno lety….

pan.karel

Mozna spis otazka pro filozofa..

Slahy

Do konce roku to vidim na 80tis $ stabilnich. Pres 90tis $ se podiva , pres 100tis $ si myslim ze ne. Tam to bude odolavat delsi dobu 😉

ozz

To vůbec nevadí, i kdybychom se do konce roku plácali kolem 50, tak se nic moc neděje. V krypto musí být člověk velmi trpělivý, o to víc pak bude odměněn!

kunděj

Evidentne jsi vlastnikem 🔮 tak at slouzi !

Slahy

Ja to netvrdim. To je tip. Stejne jako nikdo nevi vysledky ve sportu a presto sazi. Tak ja tipuju toto. A i kdyby to slo na 10tis $ tak se stane prd.

Jib

Do dalšího halvingu se 100k asi dočkáme…

ozz

Jeden z optimistických scénářů mé křišťálové koule říká, že na 100k se můžeme dostat už v dubnu, do halvingu pak můžeme atakovat 700k!

Hana

Tak tu tvou křišťálovou kouli pěkně opatruj a pohladkaj 😀

ppetr1

vubec bych se nedivil kdyby btc zacal nakupovat APPLE 🙂
logiku by to melo.

ozz

Tak hlavně, tyto firmy, co teď hlásají, že koupily, mají už dávno nakupeno! Příkladně to ukázala Tesla. Proč to takto dělají je asi každému jasné.

Petr 2

Myslet si že cokoli nahradi zlato , je známka hloupeho investora

pietro

dosažení 100 000 USD do konce roku není vyloučeno“.
Já bych to opravil na: Dosažení 100 000 USD do konce roku je téměř jisté..

Reklama: