[ZPRÁVY] CEO FedExu: Blockchain nám umožní zůstat ve hře – Ripple otestoval xRapid…

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

CEO FedExu: Blockchain nám umožní zůstat ve hře – Ripple úspěšně otestoval xRapid – Holandská kryptoburza BL3P zruší služby pro Bitcoin Cash – CEO maltské kryptoburzy OKEx rezignovaly za nejasných okolností – Německá online banka používá Bitcoin pro mezinárodní úvěry – Talenty z Wall Street utíkají ke krpytoměnám – SAP rozšiřuje svou práci s Blockchainem – HSBC testuje akreditivy na bázi Blockchainu – 28 členských států EU formálně ratifikovalo novou AML legislativu – Zimbabwská centrální banka zakázala kryptoměny – Thajsko schválilo regulace pro kryptoměny

Zpráva dne

Fred Smith, CEO amerického logisitického gigantu FedEx, dnes během hovoru na konferenci CoinDesk Consensus zdvojnásobil svůj závazek přijmout blockchainovou technologii jako způsob, jak se tato zavedená mamutí společnost udrží ve hře v rychle se měnícím digitálním světě. Coindesk.com (v EN)

Psali jsme také: Consensus 2018 – online stream a tipy co sledovat

Kryptoměny a ICO

Ripple, systém vypořádání v reálném čase, směnárna a síť, oznámil výsledky svého prvního pilotního projektu xRapid – obchodního řešení pro poskytovatele plateb a finanční instituce. Jak se dalo očekávát, Ripple tvrdí, že pilotní projekt byl úspěšný. Bitcoinist.com (v EN)

Přečtěte si: Ripple není tak ideální, jak se zdá

Burzy

Největší holandská kryptoburza BL3P oznámila, že do 15. 5. 2018 přestane poskytovat služby pro Bitcoin Cash a to před plánovaným tzv. hard forkem měny, s uvedením forku jako hlavního důvodu pro tento krok. Bitcoinist.com (v EN)

Maltská kryptoburza OKEx vyvolala 14. 5. 2018 kritiku, protože její generální ředitel rezignoval. Tento krok přichází v tentýž týden, kdy kryptoburza údajně překonala objemy obchodů dosavadní jedničky na trhu, kryptoburzy Binance. Jak dnes hlásí Bloomberg, CEO společnosti OKEx Chris Lee opustil svou pozici s cílem “začít nový život.” Cointelegraph.com (v EN)

Byznys

Bitbond, online banka založená v Německu v roce 2013 Radoslavem Albrechtem, nalezla inovativní možnost využití Bitcoinu: mezinárodní půjčky. Byla první bankou, která použila Bitcoin k převodu úvěru v měně na mezinárodní úrovni, a to nejen jako zajištění úvěru. V současné době zpracovává takové úvěry za zhruba 1 milion USD měsíčně. CCN.com (v EN)

Wall Street ztrácí hodně talentovaných jedinců v poměrně krátké době. Steve Hunt je poslední osobou, která se připojila k tomuto rostoucímu seznamu. Bývalého CTO společnosti Jump Trading získala populární kryptoburza Kraken. Newsbtc.com (v EN)

Mohlo by vás zajímat: Wall Street investuje do kryptoměn, Bitcoin i přesto padá

Nadnárodní softwarová firma SAP rozšiřuje svou práci s Blockchainem do oblasti dodavatelského řetězce. SAP bude integrovat Blockchain do své stávající technologie Global Track and Trace tak, aby fungoval jako “doplňková vrstva pro klíčové procesy, která vytváří jeden sdílený pohled na data všech zúčastněných stran”. Coindesk.com (v EN)

HSBC, která je největší světovou obchodní institucí, dokončila akreditiv pro potravinářský a zemědělský gigant Cargill, největší soukromou společnost v USA, na bázi Blockchainu. Smlouva byla ve skutečnosti zpracována minulý týden a zahrnovala zásilku sójových bobů z Argentiny do Malajsie. Úspěšnost zkušební transakce znamená, že existuje potenciál Blockchainu se dostat na trh globálního obchodního financování, který údajně činí 9 mld. USD. Cointelegraph.com (v EN)

Regulace

Dnes 28 členských států EU formálně ratifikovalo novou legislativu, kterou Evropský parlament schválil minulý měsíc. Členské státy budou mít 18 měsíců, aby je převedly do svých vnitrostátních právních předpisů. Orgány se konkrétně zaměřují na anonymitu v používání kryptoměn jako je Bitcoin, spolu s použitím produktů spotřebitelského bankovnictví, například předplacených karet. Jakmile vstoupí v platnost, subjekty jako např. kryptoburzy, budou muset dodržovat pokyny pro tzv. AML, které pravděpodobně zahrnují úplné ověření identity zákazníků, podle obsahu balíčku, schváleného už v dubnu. Cointelegraph.com (v EN)

Zimbabwská centrální banka vydala oběžník bankovním institucím č. 2/2018: Virtuální měny, kterým účinně zakazuje veškerou činnost s kryptoměnami. Podniky, které se zabývají decentralizovanými měnami, mají na přizpůsobení lhůtu 60 dní. Bitcoin.com (v EN)

Legislativní regulační rámec pro kryptoměny vstoupil v platnost v Thajsku královským dekretem, informovala agentura Bangkok Post v neděli 13. května 2018. Cointelegraph.com (v EN)

Naše nejnovější video:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img