CEO Chambers varuje před další bouří, způsobenou stále rostoucí inflací

3.5
(2)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

CEO společnosti Online Blockchain Clem Chambers předpověděl, že pokud americký Fed zvýší úrokové sazby a problém s krachem FTX nebude vyřešen, dojde v nadcházejících měsících k hlubšímu pádu ceny Bitcoinu.

Fed a inflace

V rozhovoru s Davidem Linem z Kitco News z 10. prosince Chambers poukázal na to, že pokud chce Fed zastavit inflaci, bude muset zvyšovat sazby tak dlouho, dokud se “něco nezlomí”. Chambers se domnívá, že to “něco” povede také ke krachu kryptotrhů.

Chambers: další bouře před námi

Přestože v letošním roce došlo k výraznému poklesu hodnoty kryptoměn a akcií, Chambers se nedomnívá, že jsme u konce s poklesem.

“Všichni si pamatují velký pokles v roce 2008, ale v roce 2007 byl medvědí trh, což byla přicházející bouře,” řekl. “Myslím, že to, v čem se nacházíme nyní, je potenciálně přicházející bouře.”

Hotovost jako zajištění proti inflaci

CEO dále doporučil, aby se investoři zaměřili raději na hotovost a použili ji jako zajištění proti klesající hodnotě akcií. To je v rozporu s běžným názorem v kryptokomunitě , kde jsou mnozí pro využití Bitcoinu jako zajištění proti inflaci.

Bitcoin pod 8 000 USD

Podle Chamberse by kolaps FTX mohl způsobit pád Bitcoinu na 8 000 USD, až se dopad krachu FTX na ceně Bitcoinu teprve plně projeví. A pokud se nákaza plně rozšíří a zasáhne více burz, mohl by BTC klesnout dokonce až na 7 000 USD.

Kritika centralizace

Chambers také kritizoval centralizované burzy slovy: “Celý smysl kryptografie spočívá v tom, že byla decentralizovaná. Burzy vůbec nejsou burzy, jsou to banky, kam ukládáte své peníze.”

Závěr

Chambers očekává, že dojde k obratu možná až v roce 2024. Bude trvat nejméně 18 měsíců, než se trh zotaví. A jaký je Váš názor na současnou situaci a cenu BTC? Půjdeme ještě dolů, nebo dojde k obratu?

Jsme také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
bkf1

Vzhledem k tomu, že celá planeta je ekonomicky v “riadnej riti”, jak by povedali naši slovenští bratia, tak očekávám jen samé poklesy. Můžeme jen doufat, že snad do půlroku dosáhneme toho dna a pak začne nějaké to zotavování…

spot_img