Ceny grafických karet po Ethereum Merge klesly na nejnižší úroveň

5
(1)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Ethereum před nedávnem změnil konsenzus z proof-of-work na proof-of-stake. Ceny grafických karet tak v Číně klesly na nejnižší úroveň v historii.

Dopady Ethereum Merge: Ceny GPU výrazně klesly

Nedávný Ethereum Merge způsobil ve světě některé vedlejší škody. Přechod z PoW na PoS tak způsobil pokles tržeb výrobců grafických karet, které dosahovaly obřích zisků kvůli velké poptávce těžařů etherea. Ceny grafických karet v Číně zažily výrazný pokles.

KDYŽ BYLA VLNA TĚŽBY BITCOINŮ NA VRCHOLU, LIDÉ Z TĚŽAŘSKÝCH SPOLEČNOSTÍ JEN CHODILI DO OBCHODŮ S HOTOVOSTÍ A ODNÁŠELI VŠECHNY GRAFICKÉ KARTY, KTERÉ JSME MĚLI NA SKLADĚ. NIKDO NEKUPUJE NOVÉ POČÍTAČE KVŮLI KORONAVIRU, ABYCH ZMÍNIL TY, KTEŘÍ SI CHTĚLI KOUPIT NOVOU GRAFICKOU KARTU.

Poslední dva roky byly pro zájemce o grafické karty kritické, protože z důvodů polovodičové krize a vysoké poptávky během pandemie koronaviru Covid-19 se staly RTX 30xx téměř nedostatkovým zbožím. V posledních měsících se však situace stabilizovala.

Ethereum Merge v posledních týdnech způsobil, že výkonné GPU výrazně klesly. Podle portálu South China Morning Post tlačí Ethereum Merge ceny na historická minima. Špičková RTX 3080 podle obchodníka z Šanghaje klesla za tři měsíce o více než 37 %.

MĚL JSEM ZÁKAZNÍKA, KTERÝ SI KONCEM MINULÉHO ROKU KOUPIL KARTU RTX 3080 ZA 9 400 JUANŮ A NYNÍ JI MUSÍ PRODAT ZA MÉNĚ NEŽ POLOVINU TÉTO CENY, I KDYŽ TENTO KONKRÉTNÍ MODEL NENÍ VHODNÝ PRO TĚŽBU.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 18 880 USD dle KMC, cena ETH se pohybuje okolo 1 307 USD.

Závěr

Co si o tom myslíte vy? Jaký je váš názor na Ethereum Merge? Jak se vás dotkla krize s nedostatkem grafických karet? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů.

Jsem nově i na LinkedIn, kde sdílíme nejlepší články. Směle nás tam můžete sledovat. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Pro více informací se nezapomeňte připojit také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zábavný a zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img