Cena Stellar Lumens roste, zatímco ostatní kryptoměny opět padají

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Tether přidal na blacklist adresy v hodnotě 46 milionů dolarů • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Bitfinex a Tether čelí soudu o 850 mil. USD • Podvody na YouTube stále kvetou • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin a...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Bitcoin a ostatní kryptoměny se opět potápí do červených čísel. O to zajímavější je vidět krypotměnu z top 10, která jde proti tomuto trendu. Tou jedinou kryptoměnou, která se zelená v červeném moři, je Stellar. 

Proti trendu

Konkrétněji, hodnota XLM vzrostla za posledních 24 hodin o více než 3%, zatímco ostatní kryptoměny (včetně Bitcoinu) trpí menšími až středně těžkými ztrátami (graf je ze dne 12.5. 2018, 20:45).

Tip redakce: Vše o kryptoměně Stellar

Důvod růstu nejasný

Zatím je ale trochu nejasné, proč Stellar dělá přesný opak, než zbytek trhu. Jisté je jen to, že kryptoměna Stellar není navázána na pohyb Bitcoinu, což z této kryptoměny činí tak trochu černou labuť. Za zmínku stojí také to, že cena XLM je v zelených číslech částečně i díky silnému zvýšení poměru XLM / BTC. S nárůstem o 9,7% ve prospěch Stellar je zřejmé, že alternativní měna je na správné cestě.

Pokračující trend?

Ovšem to, zda tento trend bude pokračovat déle, je velmi obtížné určit.

I když Stellar negeneruje zrovna největší objemy na trhu, zdá se, že více než 80 milionů USD je dostačující k udržení ceny. Pokud tento trend bude pokračovat, hodnota Stellar by se mohla rychle zvýšit na 0,35 USD.

Opět Upbit

Zajímavé je, že většina obchodů s XLM pochází z kryptoburzy Upbit v Jižní Koreji. Binance je na druhém místě a Poloniex na třetím. Otázka je, jaká je souvislost s posledními zprávami o vyšetřování burzy Upbit korejskými úřady. Na odpověď si budeme muset nejspíš počkat do pondělí, kdy by měla vyjít oficiální zpráva z vyšetřování.

Psali jsme: Burza Upbit vyšetřována policí, trhy padají

Závěr

Kryptoměna Stellar oznámila nedávno další nová partnerství a byla zalistována na nové burze CoinbitGlobal a to by také mohlo mít vliv na nárůst ceny. V každém případě je Stellar velmi zajímavou kryptoměnou, kterou se vyplatí sledovat blíže a vzhledem k její aktuální ceně není špatným kandidátem pro otestování vašich investičních strategií. Nicméně i tady je třeba pamatovat na zlaté pravidlo investování, a to je: nikdy neinvestujte více, než si můžete dovolit ztratit.

Naše nejnovější video:

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře