Cena coinu PEPE padá – Investoři sčítají zisky a ztráty

2.3
(3)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Nový memecoin PEPE se stal velmi populární. Vznikl 14. dubna a za poslední dva týdny dokázal svojí cenu zvýšit o více než 2 600 %. Hodně lidí nakupovalo a jak to tak bývá i propadlo strachu, že jim něco utíká (FOMO). Možná nakupovali až moc. V sobotu večer totiž došlo ke zlomu a od té doby se cena tokenu propadla o téměř 60 %. Je už čas sčítat zisky a ztráty?

Cena PEPE padá

Podle analytické služby Lookonchain jedna velryba v pátek zakoupila 962,3 miliardy tokenů PEPE (cca 2,46 milionu USD). Aktuálně je hodnota těchto stále držených tokenů cca 1,6 milionu USD. Jedná se zatím jen o papírovou ztrátu, protože tokeny stále drží. I přes propad ceny má token stále tržní kapitalizaci kolem 1 miliardy USD a to z něj dělá 45. největší kryptoměnu podle celkového ocenění.

S cenou rostl i počet držitelů

S mediální masáží kolem tokenu se samozřejmě vyrojilo i plno ziskuchtivých investorů. Nakupovali, cena rostla a tak nakupovali další. Podle Dune Analytics je token aktuálně v držení více než 144 500 peněženek. Uvidíme, zda aktuální propad ceny změní tento trend. Nejedná se jen o propad tohoto memecoinu, ale celý kryptoměnový trh poslední dny klesá.

Závěr

Nákup nově vytvořených coinů je vždy rizikový. Extrémní volatilita, rychlý růst a rychlý pád provází každé zalistování nového tokenu na kryptoburzy. Samozřejmě netušíme, jakou míru rizika jsou tyto velryby schopné akceptovat a zda ztráta necelého milionu USD není bohatě kompenzována zisky na jiných coinech. Osobně jsem spíše konzervativní a tohoto rizika bych nešel.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 2.3 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
PanamaTrader
Hodnocení článku :
     

Je teď na supportě, stejně tak BTC, uvidíme.. 👍

Bitcoin Cash to the moon Make Litecoin great again

Tomu už nepomůže ani Elon a všechny Twittery světa, i když…..

an onym

kurz pepecoinu nemá vliv na zisk/ztráty investorů.
u gamblerů je to samo s sebou jinak.

spot_img