Cena bitcoinu spadla na 65 000 USD díky konfliktu na Blízkém východě

5
(14)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Včera v podvečer se kurz ceny bitcoinu propadl skoro na 65 000 USD. Pokles přišel jako reakce na oznámení amerických úřadů ohledně potenciálního významného útoku Íránu na Izrael. Panika se primárně rozšířila na tradičních trzích, ale zasáhla i digitální aktiva.

Státní dluhopisy a index amerického dolaru (DXY) prudce vzrostly, když obchodníci začali masivně hedgovat. Klíčové americké akciové indexy (S&P500 a Nasdaq 100) klesly o 1,7 % hodinu před koncem obchodování. Zlato v kontextu těchto informací překročilo 2 400 USD a definovalo nové historické maximum.

Panika spustila likvidace pozic za 874 milionů USD

Profesionální obchodníci s kryptoměnami takový vývoj evidentně nečekali. Doslova během minuty došlo k likvidaci více než 108 milionů USD v dlouhých pozicích. V součtu pak za 24 hodin došlo k likvidacím pozic v objemu přesahujícím 874 milionů USD. Největší zlikvidovaná pozice byla na burze OKX na ethereum. Propad vyšel obchodníka na 7,19 milionu dolarů.

Kurz ceny bitcoinu se propadl o více než 8 %

Cena hlavní kryptoměny se během otevírací doby newyorské burzy propadla až na 65 140 USD (více než 8 %). Tam se kurz odrazil a CME nakonec zavřela kolem 67 170 USD. Ostatní kryptoměny se propadly ještě daleko více. Například Ethereum (ETH) se dostalo až na 3 065 USD, Solana (SOL) na 141 USD nebo třeba Cardano (ADA) až na 0,45 USD. Všechno propady přesáhly 10 %.

Kam se bude cena vyvíjet dál?

To samozřejmě nikdo neví. Za týden nás čeká halving a obchodníci sází na růst. Spotová ETF na bitcoin se zadrhla a včera vykázala opět negativní denní změnu. Do toho nepříznivé makroekonomické informace a geopolitické problémy. Z pohledu technické analýzy se na detaily podívám v mojí zítřejší analýze. Z makroekonomického hlediska si budeme muset počkat na další události.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 14

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img