Cena Bitcoinu nemá žádný význam, tvrdí ruský ekonom Ginko

0
(0)

Vladislav Ginko je pro kryptokomunitu známou postavou. Jeho věhlas narostl ve chvíli, kdy přišel s tvrzením, že ruská vláda nakupuje Bitcoin. Nyní tvrdí, že národní měny by měly ukazovat svou hodnotu v BTC.

Bitcoin > sankce

Ginko se představil kryptokomunitě jako ruský ekonom, který má přehled o tamním finančnictví. Ginko přišel s velmi silným sdělením. Dle jeho mínění ruská vláda ve velkém nakupuje Bitcoin, a to primárně z toho důvodu, aby mohla obejít rozsáhlé sankce, které byly na Rusko uvaleny za konflikt s Ukrajinou.

Novinky o regulaci: SEC vydává návod pro kryptoměny. Bude jasno v tom, co jsou cenné papíry.

Podle Ginka nakupují Bitcoiny ruští oligarchové. To je dlouhodobě taktika Ruské federace. Oligarchické státní zřízení má totiž zásadní výhodu. Na papíře jsou oligarchové nezávislí a bohatí lidé. Fakticky jejich bohatství ovšem plyne pouze z přidělené moci od státu, potažmo Putina.

V tom vidí Ginko velkou zbraň, protože ruská vláda vždy může říct, že BTC nakupovali pouze nějací Rusové, ačkoliv se může jednat o rozsáhlý státní zásah. Informace o tom, zda Rusové opravdu nakupují ve velkém kryptoměny, se ovšem nikdy nepodařilo ověřit. Ginko nyní přichází s dalším názorem na kryptoměny.

Bitcoin nemá být hodnocen podle dolaru

Podle Ginka je totiž Bitcoin podstatně lepší měnou, než jsou dnešní národní měny. Pro to se kloní na stranu hyperbitcoinizace. Dle jeho mínění je převod na fiat měny pro BTC škodlivý, protože BTC sám o sobě je tou nejlepší možnou měnou. Proto by se měla metrika všech statků na světě změnit. Vše by se mělo měřit v ceně BTC.

A zde se dostáváme k teorii hyperbitcoinizace. Podle tohoto přístupu by se měl BTC stát světovou rezervní měnou, podle které se bude odvíjet cena všeho ostatního. Fakticky by se tak BTC neměl vztahovat přirozeně k dolaru, ale naopak cena dolaru, eura či libry by se měly vztahovat k BTC. Tak bude možné zjistit jejich pravou hodnotu, protože se budou vztahovat k nezávislému systému.

Když pracujete pro diktátora

Ginko je znám svými radikálními vyjádřeními. Osobně bych vůči jeho slovům obezřetný. Prostor kryptoměn je plný lidí, kteří si snaží vybudovat image rebelů a bojovníků proti systému. Ginko ovšem není rebel a přednáší na prezidentské akademii v Rusku, která je přímo vztažena k Putinovi.

Novinky z Číny: Čínský regulátor vydal seznam oficiálních blockchain společností. Je jich 197.

Fakticky to znamená, že jeho práce a jeho život do velké míry závisí na lokálním diktátorovi. To je velká červená vlajka, protože nikdo nemůže ověřit, zda se nejedná o další formu ruské propagandy. Ginko je nedůvěryhodná osoba a jeho vyjádření je potřeba brát s velkou rezervou. Evaluace národních měn vůči BTC musí logicky počkat až do doby, než se cena BTC stabilizuje. Prozatím by to byla velmi málo vypovídající metrika.

Co číst dál?

[Názor] BTC maximalismus – Ideologie, která není potřeba

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Roman

Vážený Kryptomagazíne vážím si práce kterou děláte pro krypto ale vaše vyjadřování k celosvětovému dění, týkající se Ruska, Krymu, Venezuely a podobně nestojí za nic, jste příliš jednostranný, když řeknete písmeno A tak řekněte i písmeno B, jinak si budou všichni myslet že všechno na Východ nestojí za nic, za to všechno na západ je absolutně numero uno.
Například by jste mohli vysvětlit proč Trump není diktátor, aneb že je to pouhá loutka v rukách bank a nadnárodních korporací která řídí tento svět.
A pak by jste mohli vysvětlit co je lepší, jestli být diktátorem ve svrchované zemi a nebo loutkou v rukách někoho která šíří zlo po celém světě, například i ve Venezuele která vlastní více jak 60 % celosvětových zásob ropy, v této zemi by každý občan mohl jezdit v mercedesu přesto tam lidi hladový, a proč asi? protože za to může podle vás asi Maduro a nebo Putin že?
Vážení je to proto že tuto zemi ekonomicky ruinují nadnárodní korporace za pomoci politické moci různými embargy a pod…,
Totiž můžete mít v kapse miliardu ale když vám nikdo neprodá ani rohlík tak chcípnete hlady.
A ve Venezuele jsou miliony takových momentálně hladových které tato špína využívá k občanským nepokojům, a budou to dělat tak dlouho dokud tam nenastolí ten správný demokratický systém jako ho máme u nás = všechno rozkradeno
Už matka Tereza říkala není problém nakrmit miliony hladových ale je problém nakrmit pár nenažraných
Napsal bych toho více ale na to není čas…….přeji hezký den Roman

spot_img