Cena bitcoinu nastavuje nové 19ti měsíční maximum, pozor však na chování velryb

4.6
(9)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.
[aikit_audio_player]

Bitcoin se 5. prosince vrátil nad úroveň 42 000 amerických dolarů, jelikož vzniklo podezření, že s trhem bylo manipulováno. 

Data z Cointelegraph Markets Pro a TradingView ukázala, že cena BTC zaznamenala oživení, přičemž dosáhla maximální hodnoty 42 498 dolarů na Bitstamp.

BTC tak překonal vrchol z předchozího dne, přičemž následné korekce byly jen krátkodobé. V kryptosvětě totiž převládala obecně velmi pozitivní atmosféra.

Varování před velrybami

Zatímco bitcoin pokračoval v obnově ztracené hodnoty z poloviny roku 2022, na veřejnost vyplouvaly varování ohledně udržitelnosti tohoto vzestupu. Ty se především zaměřovaly na chování velkých obchodníků s vysokým objemem, tzv. velryb.

Na sociální síti X (dříve Twitter) vysvětlil Material Indicators, společnost využívající vědecky založené výzkumné metodologie k vývoji, testování a ověřování institucionálních dat o kryptoměnovém trhu, že z indikátorů likvidity v knize objednávek to vypadá, jako by se tito velcí obchodníci záměrně domlouvali na vyšších cenách, aby mohli následně prodávat s vyšším ziskem.

Čím více likvidity je k dispozici poblíž zamýšleného bodu prodeje, tím lepší hodnota by byla při velkém prodeji.

Material Indicators poznamenal, že během víkendu jsme byli svědky strategické hry s nákupem ve výši 50 milionů dolarů za cenu 35 000 dolarů, což je taktika, která často funguje. Nyní máme akumulovaných 50 milionů dolarů s nabídkou za 38 500 dolarů. Tyto aktivity jsou popsány jako strategicky zkoordinovaná distribuční hra v knize objednávek.

Závěr analýzy

Analýza došla k závěru, že návrat k hodnotě 38 500 dolarů je nepravděpodobný, ale nové bloky nabídkové likvidity, včetně toho za 41 500 dolarů, nejsou přirozené.

Nicméně přesto se může stát, že kryptotrh bude ve svém vzestupu pokračovat i příští rok. Makroekonomické změny a schválení prvního BTC ETF ve Spojených státech tomu velmi přispívají.

Optimismus ohledně prosincového rozhodnutí FEDu a lednového rozhodnutí o ETF může tlačit trh vzhůru a podněcovat euforii, takže buďte připraveni na to, co přijde po tomto období.

Další cíl na 48 000 USD

Ostatní komentátoři trhu také sledovali podobně býčí krátkodobé cenové signály BTC.

Populární obchodník Daan Crypto Trades zaznamenal klesající otevřený zájem během konsolidační fáze, která předcházela dennímu otevření Wall Street.

Bitcoin na býčím trhu neustále překonává „medvědí“ vzestupné vzorce. A tento je v současné době znovu testován jako podpora.

Uvedl ve svém komentáři obchodník, analytik a hostitel podcastů Scott Melker.

Dále populární komentátor na sociálních sítích známý jako Moustache neviděl žádný důvod, proč by se současný býčí trh odlišoval od předchozích, pokud jde o cenové vzorce BTC.

48 000 dolarů je nevyhnutelných. Pokud se tak stane, vidím v blízké budoucnosti dokonce 60 000 dolarů za bitcoin.

V minulosti se BTC vždy vrátil k vlně (B). Proč by to tentokrát mělo být jinak?

Závěr

Cena bitcoinu se aktuálně pohybuje kolem 43 700 USD, přičemž se pár dní zpět krátce dotkla hranice 44 400 USD a během posledního týdne tak navýšila svou hodnotu o 14 %. Jsme opravdu na začátku dalšího býčího trendu? V krypto světě nic není nemožné, buďte však na pozoru a před každým obchodem pečlivě zvažte svá rozhodnutí.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img