Cena bitcoinu dosáhla nejvyšší hodnoty od počátku roku

4.3
(4)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Včera brzy ráno se cena bitcoinu krátce vyhoupla nad 29 000 USD a zaznamenala tak nejvyšší cenu od počátku roku. Na této cenové úrovni se pohyboval bitcoin naposledy loni v létě. Cena byla sice ihned zamítnuta a sražena zpět na úroveň kolem 28 000 USD, ale i tak je to zajímavý signál.

Mnoho analytiků se domnívá, že po oznámení nové žaloby na Binance, a jejího CEO Changpeng „CZ“ Zhaa, by cena měla spíše klesat nebo stagnovat. Spekuluje se ale, že spor vyústí jen v malou pokutu pro Binance a na kryptoměny to nebude mít valný dopad. Při pohledu na Fear and Greed Index je patrné, že jsme již delší dobu ve stavu chamtivosti. Do toho se blíží halving bitcoinu a řada lidí ze signálů vyvozuje počátek býčího trhu. Nasvědčuje tomu i současná podoba měsíční svíce.

Dáme brzy 50 000 USD?

Populární analytik Kaleo ve svém twitterovém příspěvku připomněl svou únorovou analýzu výhledu na rok dopředu. Podle něj je stále platná a již brzy překročíme hranici 50 000 USD, pak otestujeme zpětně 30 000 USD, zase narosteme a v prosinci se krátce vrátíme na 25 000 USD. Dosažení nového ATH (All-time high) odhaduje na konec roku 2024 nebo začátek 2025.

Závěr

Cena bitcoinu se pohybuje na spodní hraně významné rezistence. Rád bych viděl její proražení a překlopení na hranici podpory. Rezistence je ale historicky velmi silná a současné objemy obchodování jsou poměrně mizerné. Chybí mi tam výraznější otestování hranice kolem 25 000 USD. Osobně se kloním k názoru, že přijde ještě jeden rychlý pokles, než zaútočíme na 30 000 USD.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img