29.03.23 Analýza BTC/USD – Chystá se Bitcoin na průlom 30 000 USD?

4.1
(13)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Bitcoin navzdory pondělnímu poklesu zase roste. Trh tím pádem využil blízký support k odrazu. A tím se vzedmula šance, že uvidíme plnohodnotný pokus o průlom cca těch 30 000 USD. Kde je ta nejklíčovější rezistence. Pokud dojde k průlomu, je to velmi silný býčí signál. pořád ale platí, že čerstvá struktura, která se vytvořila nad 27 000 USD, není zrovna nejpříznivější. Ale dokud jsou býci ochotni nakupovat.

Jak špatně na tom bankovní trh ve skutečnosti je?

Když se podíváme na současnou bankovní krizi dlouhodobou perspektivou, zjistíme, že to alespoň prozatím taková tragédie není. Jenom na přelomu 80. a 90. let v USA padly stovky bank. Celkově za ty dvě dekády zbankrotovalo na 3 000 bank. Během období finanční krize kolem roku 2008 mluvíme o stovkách bankrotů.

Zatímco v současné dekádě skončilo 6 bank. Čerstvě šlo o Silicon Valley Bank a Signature Bank. Kdy SVB byla poměrně velká banka a díky většině nepojištěných vkladů byl její pád pro regulační orgán dost velký problém. A hrozila velká nedůvěra v celý bankovní systém. Nynější bankovní krize je ale přesto v kontrastu s těmi dřívějšími vlastně zanedbatelná. Alespoň tedy v těchto chvílích.

Bitcoin a potenciální pokus o průlom 30 000 USD

Bitcoin dokázal využít S/R úrovně kolem 27 000 USD jako odrazový můstek. Lze sledovat posledních několik dnů, že kupci u této hladiny zjevně jsou. Ani v pondělí se nepodařil level prolomit. I když technicky by dával právě smysl alespoň po těch 25 000 USD. Abychom věděli, zda jsou na hladině další kupci.

V každém případě ale nepovažuji tu strukturu, která nyní tvoří vrchol, za příznivou. Velká volatilita na obě strany. Nic neříkající vývoj. Kurz bitcoinu proto musí pokračovat mnohem výš. A to až k rezistenci kolem 30 000 USD. Jelikož je třeba plnohodnotného otestování pásma. Jinak bych byl opatrný kvůli objemům. Ty jsou poslední dny naprosto směšné. Nevím, co z toho vyvodit, ale byl bych i kvůli tomu hodně opatrný.

Těch 30 000 USD je naprosto ideální past. A to pro obě strany trhu. V současném hurá nastavení sentimentu vidíme, že jsou býci ochotni vykupovat i poměrně silné rezistenční pásma. Nehledě na to, že je to dost riskantní. Medvědi se zase opakovaně snaží jednotlivé rezistence bránit. A těch 30 000 USD určitě bránit budou. Tím pádem se může kolem zmíněné hladiny spálit hodně spekulantů.

Závěrem

To jsou nervy, že? Je to bull run? Není to bull run? Jde Bitcoin na měsíc? Je mi jasné, co se každému nyní musí honit hlavou. Ale tak to prostě ve světě investic a spekulací chodí. Je to jedno velké dilema. Protože trh se prostě nechová úplně racionálně. Všichni jenom spekulují na očekávání ohledně úrokových sazeb. A příliš je nezajímá, že jakmile centrální banky opravdu začnou sazby snižovat, je to potvrzení ekonomické recese.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.1 / 5. Počet hlasujících 13

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Milan
Hodnocení článku :
     

Objemy jsou směšné z důvodu zrušení bezpoplatkového obchodování u BTC/USDT páru u Binance (platilo od 7/22?). Boti už negenerují falešné objemy. Teď je konečně vidět, na jakých objemech bull run nyní stojí…

Libor

cca 90 % volume hlavných kryptobúrz v ročnom priemere je fake / Binance je leader /. Inak úlohou botov je robiť umelú cenu, a nie volume. Objemy na kryptoburzách sú irelevantné. Jarolím ich zbytočne analyzuje, výsledkom je potom zmätočná analýza. Nesúlad objemov a pohyb cien na krytoburzách vlastne nepriamo dokazuje manipuláciu. A robiť klasickú TA na takomto kryptoburzovom “trhu” je pre retail medvedia služba, ktorá vyhovuje iba ak fake krytoburzám.

Fantom

Naprosto výjimečně souhlasím. Na kryptu je vhodnější FG index než Ta. A hlavně výběr kvalitních coinů 😁

spot_img