Cardano Testnet nyní podporuje inteligentní smlouvy

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Společnost Input Output Hong Kong (IOHK) uvádí, že se chystá zavést závěrečnou fázi aktualizace Cardano Alonzo, která přinese možnosti inteligentních kontraktů.

Vývojáři Cardana vzkazují svým 145 000 sledovatelům na Twitteru, že testovací síť Alonzo Purple je v provozu a prochází procesem registrace.

Společnost IOHK dále říká, že usiluje o to, aby Cardano v příštích týdnech spustilo plnou kompatibilitu inteligentních smluv.

“Je to důležitý okamžik, který značí významný pokrok v zavádění inteligentních smluv na naší hlavní síť. Dojít by k němu mělo na konci srpna či na začátku září.”

Hladký přechod

IOHK také říká, že v rámci přípravy na aktualizaci komunikují s kryptoburzami, aby zajistili, že držitelé páté největší kryptoměny podle kapitalizace s názvem ADA budou moci hladce přejít do éry inteligentních smluv.

“Chceme zajistit, aby co nejvíce burz bylo “Alonzo-hard-fork-ready”, abychom zajistili, že jejich zákazníci budou mít nepřetržitý přístup k vkladům/výběrům své kryptoměny ADA a nebudou na to muset čekat.“

Kód Plutus

V přímém přenosu tvůrce Cardana Charles Hoskinson uvedl, že po události HFC (hard fork combineator) budou vývojáři moci začít kódovat inteligentní kontakty na blockchain Cardana pomocí kódu Plutus.

“Co je opravdu skvělé, je, že pět sekund po události HFC můžete spustit kód Plutus na Cardanu … Pokud jste opravdu kreativní a opravdu rozumíte našemu balíčku, můžete začít psát a nasazovat své chytré smlouvy na mainnet.”

Závěr

Cardano má velmi silnou komunitu fanoušků, velmi dobrou míru decentralizace a vizi stát se nejpoužívanějším blockchainem. Pravdou však také je, že těch projektů na jejich blockchainu není nyní mnoho. Plánovaný upgrade, který má nyní konečně přijít, by to ale mohl hodně rychle změnit.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
AjRep

A v posledních dnech pěkně vystřelilo nahoru, je vidět, že na to všichni čekali.

spot_img