Bývalý kritik mění názor a doporučuje BTC každému investorovi

4.4
(7)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Inigo Fraser Jenkins, portfoliový stratég a vedoucí výzkumu ve společnosti Bernstein Research, po dvou letech kritiky konečně změnil názor na hodnotu Bitcoinu.

Jenkins, který kdysi řekl, že bitcoiny nemají místo v žádném investičním portfoliu, zrevidoval svůj názor a prohlásil, že každý investor by měl zvážit přidání bitcoinů do svého portfolia.

„Změnil jsem názor na roli bitcoinu při alokaci aktiv,“

řekl Jenkins v poznámce svým klientům.

Bitcoin nyní zaznamenal 160 % meziroční zisky a je považován za nejvýkonnější digitální aktivum, zejména při pohled na druhou polovinu roku 2020.

Pandemie koronaviru změnila BTC dynamiku

Jenkins uvedl, že jeho změněná perspektiva není založena pouze na probíhající bitcoinové rally, ale na mnoha dalších faktorech. Nejprve však uvedl, že Covid-19 hraje velkou roli při změně dynamiky ve prospěch bitcoinů.

Díky politice v oblasti životního prostředí, úrovně dluhu a zvýšené rozmanitosti možností je Bitcoin extrémně atraktivním aktivem.

Pandemie nejen zavedla nepopiratelnou korelaci mezi bitcoiny a jinými zásobami hodnot, ale také ukázala nezávislou regeneraci a preferenci bitcoinů před akciemi a drahými kovy.

Fiskální expanze nekryté měny zvýšila vyšší šance na inflaci v období, kdy byla bitcoinová nabídka snížena na polovinu.

Podle Jenkinse tyto faktory zvýší větší poptávku po bitcoinech. Ale má to háček, protože existuje možnost, že by tato poptávka mohla bránit rostoucí hodnotě bitcoinů a bude zahrnovat zapojení vlád.

Čím větší však role budou vlády v ekonomikách hrát, bude krypto potenciálně přitažlivější.

Jenkins uvedl, že kryptotrh má prospěch z toho, jak centralizovaná kontrola vlád nad širšími ekonomickými rozhodnutími ovlivňuje nekrytou měnu a inflaci. Proti nim by mohl fungovat stejný faktor, který by kryptoměny mohl zatraktivnit.

„Stejné síly mohou také bránit kryptu. Pokud se dostanou do cesty politice, pak by se je vlády mohly snažit omezit.“

HODL

Jenkins dále dodal, že za tři roky se Bitcoin změnil a jeho volatilita se výrazně snížila, což z něj dělá atraktivnější prostředek uchovávání hodnoty. Proto radí obchodníkům, aby přidali bitcoiny do svého portfolia a drželi je po dlouhou dobu, a to za předpokladu, že průměrný měsíční výnos je vyšší než 3 %. Dlouhodobí investoři by se neměli bát ani aktuálního mírného propadu cen.

Závěr

Jenkins není jediným odborníkem ve své oblasti, kdo změnil názor na kryptoměnu. Bitcoiny nám tento rok předvedly, že se na ně obchodníci mohou spolehnout více, než na jakékoliv jiné aktivum, včetně fiat měn. Svůj pohled proto mění jak odborníci tak i široká veřejnost.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: