Býci včera neúspěšně zaútočili na 40 000 USD – Pokusí se dnes znovu?

5
(16)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Včera večer se býci pokusili o dosažení 40 000 USD. A i přes zamítnutí pokusu se kurz ceny bitcoinu aktuálně pohybuje kolem 39 500 USD. Zopakují dnes večer býci útok nebo skončí tato týdenní svíčka s dlouhým horním knotem? Pokusíme se v dnešní analýze zodpovědět tuto otázku a zároveň najít v grafech další možný směr vývoje ceny bitcoinu.

Začneme hodinovým grafem tohoto týdne. Pondělí vypadalo docela mizerně, ale v úterý se cena odrazila a vyplnila CME gap, který se o víkendu vytvořil. Naplnila tak předpoklad z mojí předchozí nedělní analýzy. Pak již začaly přicházet informace z největší ekonomiky světa (USA). Míra růstu HDP za třetí čtvrtletí je vyšší než se očekávalo a jedná se nejlepší výsledek od konce roku 2021. Dobrá zpráva pro ekonomiku, špatná pro bitcoin.

I když jen na chvilku. Osobní příjmy a výdaje v USA potvrdily očekávání. Zato pozitivní informace o nečekaném růstu druhé největší ekonomiky světa (Čína) znamenaly pozitivní zprávy i pro bitcoin. V pátek brzy ráno se spustil růst a i přes malé dopolední zaváhání (možná způsobené zprávami z EU) pokračoval kurz vzhůru. Večerní proslov předsedy Fedu to ještě posílil. Očekává se brzké snížení základní sazby.

Čtyřhodinový graf začíná vypadat poměrně dobře. Máme tu rostoucí trend objemů a graf neustále hledá vyšší low. Dokonce by se dalo říci, že ten růst má exponenciální charakter. Trh je evidentně v krátkodobém horizontu poměrně optimistický a hodně se nakupuje.

Denní graf bitcoinu prolomil pattern rostoucího trojúhelníku

Denní graf nám ukazuje proražený pattern rostoucího trojúhelníku (šedivé čáry). Ten se často čte jako býčí a předpokládaná úroveň nárůstu vychází někam kolem 40 500 USD. Má to ale háček. Během patternu mají klesat objemy (to se dělo) a při jeho proražení s mají opět zvýšit. To se ale zatím nestalo. Můžeme to přisoudit aktuálnímu víkendu a proto na potvrzení bude lepší počkat do dnešního večera nebo pondělního obchodního dne. V grafu jsem také zaznačil potenciální medvědí divergenci (oranžově) s Relative Strength Indexem (RSI). Dlouho se tvořila na čtyřhodinovém grafu a nyní je již dobře patrná i na denním grafu. To by mohlo být zase naopak varování před potenciálním blížícím se propadem.

Dalším dnešním grafem je týdenní. Vyznačil jsem pattern vlajky, který lze sledovat již více než rok. V tomto podání se vykládá jako medvědí signál. Při potvrzení by nás mohl vrátit až na ceny kolem 16 000 USD. Spodní trend vlajky tvoří také 50týdenní, 100týdenní a 200týdenní klouzavý průměr. Do grafu jsem také zanesl Fibonacciho retracement v rozpětí od 0 do současného All-time high (ATH). Vidíme, že blížící se hranice 40 500 USD je zároveň i významnou hladinou (61,8 %). Ta se bere jako inverzní hodnota zlatého řezu.

Závěr

Na trhu evidentně panuje FOMO (Fear Of Missing Out). Při pohledu na Fear & Greed Index se pohybujeme kolem hodnoty 73. To je velice blízko extrémní chamtivosti. S ohledem na očekávané schválení spotových bitcoinových ETF na počátku ledna můžeme předpokládat, že každý nakupuje a drží. Přesto je tu z krátkodobého hlediska několik medvědích signálů, které je třeba brát v potaz. Například medvědí divergence na denním grafu nebo důležité rezistenční pásmo kolem 40 500 USD.

Osobně dnes nebudu žádnou pozici na derivátech otevírat. Včera při růstu došlo k vybrání téměř celé likvidity nad námi. Logicky se tedy nabízí krátká pozice a možný profit na návratu dolů. Jako support se mi jeví hladina kolem 38 000 USD (potenciální pokles o 3,5 %). Máme ale víkend. To znamená, že profesionální obchodníci nefungují. Vyčkal bych tedy na dnešní večer nebo spíše zítřek a sledoval, kam se likvidita přesune a jak velryby nastaví svoje signály. S ohledem na nízkou likviditu nad námi ale další útok na 40 500 USD dnes neočekávám.

To ale rozhodně není ani doporučení pro vás a ani jakákoliv forma investiční rady. Celý článek vyjadřuje jen a pouze můj názor na současnou situaci. DYOR.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 16

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
30 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
PanamaTrader

Mě se hodně líbí, jak většina traderů ten trend channel vždy posune nebo mu dá širší grády, tak aby seděl na všechny nově vytvořené svíčky 🤓 no je na čase si přiznat, že ačkoliv market structure je zatím neporušená z vyšších historických levelů swingu, již na tomto daném levelu se jednalo o průraz a následné potvrzení…a jak je známo bull market na BTC umí dělat krásné schody do nebe. Liquidity grab a podobné manipulační zhovadilosti, vypadají jinak a jsou tažené impulzně objemem. Je na čase přestat být méďou!

Jan

16000+ kopiright,, Som rád že pán Ing už nepíše o 12k, minulý bull run to bolo slepích strelách vo svite poklesu, až kým nebol btc na 68k, ktovie koľko ľuďom preflakol cash, ale je tam veta nie je investičný poradca zabudol som. Naučím vás niečo jo, túto vetu si treba zapamätať na celý život, grafy sú len možný scenár ale nie 100 percent, situácia je iná a vždy sa to odvíja od správ geopolitického diania a od psychózi ľudí a v určitý bod sú grafy zbytočné, ako bolo vidiet roky pred, pán Ing už už sám rezignoval asi prišiel o hodne kapitálu že predikcie dávať nejde dobre si to pamätám. Najstarší čitatelia vedia.A to píše človek ktorý celú dobu písal ze btc dosiahne cca 67k trafil som sa teda? dostal som za to dve pluská xy mínusov 👍

Poslední editace 7 měsíců před přes Jan
Jan H.

Jojo kdyz zacne to poradne FOMO, to je pak jizda 😀

Bart

Fomo? Kde? Přijde mi, že kromě nás to nikoho nebere. Žádné mainstream informace o poslední šanci nskoupit a rustu na 100tis nikde nevidím. S minulým růstem se to nedá srovnat. Už si tu hrajeme komunitne jen mezi sebou.

Jan H.

Vsak prave jeste nezacalo. Pracuji mezi tezkym retailem v obchodnim centru. Zatim mi o btc nikdo nemluvi, zatim je to v pohode 🙂

Bart

Osobně mám teorii, že už je potenciál vycerpnany. Každý kdo krypto chtěl, už ho má a nebo už z trhu odešel.

Civilizovaný svět je v krizi a investování je to poslední, co koho trápí. Navíc uz všichni ví, že to prostě může hodně korigovat a ne že ne. Na uchování hodnoty už věří jen opravdu ortodoxní holderi.

Takže pokud nějaké fomo prijde, budu hodně překvapen. A pokud ne, tak už velké růstu nebudou, stalo by to moc peněz a to už se velkým hráčům nevyplatí. Už to kde jsme ted je malý.zazrak :).

Poslední editace 7 měsíců před přes Bart
Jan H.

Kdyby jsme se znali osobne vsadil bych se s Vami o flašku 🙂 Fiatu je bambilion a lidi chteji porad spekulovat na cenu i kdyby byla snad zombie apokalypsa 🙂

Bart

Tak určitě. Ale kolik a kam se rozhodují dle situace. A aktuální situace ovlivňuje kolik a historie krypto zas kam. Podle mě už to neláká. Ale třeba se pletu…

Viktor Kožený

Mě by zajímalo kolik subjektů stačí na aktuální manipulaci kurzu 🙂

Fantom

Klidně 1, třeba BR 😀 prostřednictvím Microstrategy 👹

Poslední editace 7 měsíců před přes Fantom
bkf1

Já bych pana Ing neshazoval, ze své zkušenosti vím, že i člověk, který něčemu hodně rozumí, se může mýlit a kolikrát o dost (naopak lidi, kteří ví minimum se můžou trefit a někdy i dost přesně). Ohledně krypta jsou to vždy jen odhady skrz aktuální situaci (ať už geopol nebo jinou), ale výsledek může být klidně tak opačný, až je to na hlavu, s tím je potřeba počítat.

Poslední editace 7 měsíců před přes bkf1
Čumsem

Asi tak. Osobně se řídím pořekadlem: Čím blbější sedlák, tím větší brambory 😀

(a mimochodem když už jsme u toho machrování, co kdo trefil, tak cca 15k v bear marketu jsem trefil skoro naprosto přesně. A jak se mi to povedlo? Náhodou 😀 )

Poslední editace 7 měsíců před přes Čumsem
Macek

Za mě je už pozdě na dokupy za 15-20 k budiž ale přes 20 k to za mě nemá moc význam. Já sice mám nakoupeno ale taky jsem na to čekal rok

Bart

Těžko si.predstavit někoho normálního, kdo teď nakupuje. To je přece ideální cesta, jak být sponzorem další korekce, která přijde pak. Nebo ještě někdo věří, že to už dolů nikdy nepůjde, jako před minulým propadem? 😉

Jan H.

Tak vidite, nakupuje 🙂

Viktor Kožený

Může se to zlomit během pár sekund. A pak -15-20% žádnej problém. Zažil jsem to 100x.

bkf1

Jo ty skluzavky BTC umí hezky a když se to stane, tak pak už jen zbývá modlit se ať nedojedem někam do “sklepa” 😀 Takových situací od půlky 2021 bylo… jo kdybych tehdy prodal, tak dneska bych byl pod svojí střechou…

Miloš

Tak třeba společnosti MicroStrategy v listopadu nakoupila 16 130 bitcoinů. Průměrný nákup všech držených BTC mají kolem 30k. Tak asi tomu dost věří, nemyslíte?

Bart

Jj, taky jsem to četl. Nejspíš už teď v tichosti prodávají s ziskem, který jim v tom objemu bohaté stačí. To je přesně strategie velkých, nakoupí s velkou reklamou a pak tichosti realizují zisk následné klesání nechají už retailu.

Miloš

Tomu rozumím a zní to logicky, ovšem jsou zde k dohledání čerstvé zprávy, jak se Microstrategy stává čím dál větší velrybou a jejich zásoba BTC stoupá. Sám šéf firmy věří v 6 místné ceny mince. No, chtěl bych tomu taky věřít a to nemám ani jeden BTC, jen zlomky 😉

Fantom

Saylor je podvodník viz Google a rok 2000.
MS nakonec padne a její BTC sí rozeberou věřitelé. BR tam má podíl a bude v tom hrát hlavní roli.

Fantom

MS nakupuje za cizí peníze. S tím je třeba počítat.

Viktor Kožený

IMHO dnes nemá TA žádný smysl. Týdny je trh pod koordinovanou brutální manipulací, která nedovoluje pokles. Sleduju to na Bitstampu. Dříve objemy nula, dnes nákupní objednávky řádově vyšší a na podporu růstu, cena u nákupních objednávek se mění v závislosti na ceněv reálném čase, při skokovém růstu i úplně zmizí. Klidně to mohou být boti.

Růst nemá žádný opodstatnění.

Jan H.

Neni nakoupeno vidte? 🙁

Viktor Kožený

Něco z roku 2017, 2019 a pak od jara DCA.

Jan H.

Pecka, tak to jsem rad za Vas 🙂 ja naskakoval az v listopadu 2020, nemel jsem nikoho kolem sebe kdo mi o btc povedel, az kamarad se kterym jsem zacal spolupracovat.

Bart

Na tom nesejde. Takových, co má nakoupeno a stejně neprodaji, propasnou ath a pak čekají na další a další je většina. A ještě že tak, kdyby se realne spekulovalo, nikdy nebudou ceny tak vysoko 🙂

Jan H.

Svata pravda, to je to stale dokola opakovane, fear and greed faktor 🙂

pan.karel

Ted je jen otazka kdy se to vysype,ze jdeme ted na novy ATH tomu snad neveri nikdo.Jinak si myslim,ze nekteri budou z BTC zklamani,tipnul bych si pristi ATH tak 80-100k max.

spot_img