Prezident Bukele žádá Fed, aby přestal tisknout peníze

5
(3)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Nayib Bukele dnes veřejně reagoval na zprávu, která podrobně popisovala komentáře předsedy Federálního rezervního systému Jerome Powella k inflaci. Zajímavé je, že prezident Salvadoru požádal šéfa Fedu, aby přestal tisknout tolik peněz ze vzduchu.

Bukele: Inflace je stále větším problémem

Nové kolo ekonomické úzkosti minulý týden vyvolal objev nové vysoce přenosné varianty COVID-19 pojmenované WHO Omicron. 30. listopadu Bloomberg informoval o komentářích předsedy Fedu před bankovním výborem Senátu tento týden.

Jak demokraté, tak republikáni vyjádřili obavy z vysokých cen a inflace. Předseda centrální banky popsal aktuální situaci s inflací jako přechodnou  a dodal, že Fed by měl začít uzavírat svůj plán nákupu dluhopisů dříve, než je plánovaný cíl v polovině roku 2022.

Používalo se slovo „tapering“, což znamená postupné zpomalování nákupů cenných papírů a dluhopisů. Centrální banka fakticky tiskla peníze na nákup dluhopisů s cílem stlačit úrokové sazby, které jsou aktuálně na 0,25 %.

Současná ekonomická situace v USA

Nižší úrokové sazby znamenají více půjček, což stimuluje ekonomiku a výdaje. Tisk peněz však zvyšuje inflaci a v průběhu času postupně narušuje hodnotu měny.

Podle Ekonomického výzkumu Federal Reserve Bank of St. Louis Economic Research (FRED) se pětiletá rovnovážná míra inflace v listopadu vyšplhala na více než 3 %, což je nejvyšší úroveň za více než dvě desetiletí.

V důsledku toho je index spotřebitelských cen pro všechny městské spotřebitele (Core CPI), který měří průměrné náklady na zboží bez potravin a energie, také na historickém maximu.

Čísla jsou jasným ukazatelem toho, že situace není „přechodná“ navzdory tomu, co tvrdí Fed. Nejnovější kmen Omicron by mohl ještě více prohloubit ekonomické potíže Ameriky, pokud se rozšíří a budou vynucovány další opatření.

Aktiva s uloženou hodnotou, která nabízejí zajištění proti dolaru a inflaci, přirozeně sílí. Nayib Bukele koupil opět dip a přidal 100 BTC do pokladny El Salvadoru 27. listopadu.

Závěr

Aktiva s uloženou hodnotou, která nabízejí zajištění proti dolaru a inflaci, přirozeně sílí. Nayib Bukele koupil opět dip a přidal 100 BTC do pokladny El Salvadoru 27. listopadu. Latinskoamerickému národu to přes pár protestů zatím fungovalo velmi dobře.  Aktuální zisk země na BTC činí 15 %.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
E15

Njn. Pamatujme, že to byla inflace, co dostalo Hitlera k moci. Peníze jsou o důvěře a když si lidi uvědomí, že někdo (jakože ONI!) tuto důvěru soustavně podkopává tím, že jejich peníze ředí, může to mít dalekosáhlé následky.

spot_img