Bitcoin za 42 000 USD – EL Salvador nejspíše zbrzdil propad bitcoinu z dnešního rána

4.8
(12)

Zprávy a souhrny

Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Včera v noci jsme bojovali o rezistenci 52K USD, chvilinku to vypadalo, že jsou snad obavy zažehnány. Dnes kolem 5:45 ráno přišel však slušný armagedon a bitcoin se propadl až na 42 000 USD.

Aktuálně se pohybujeme kolem ceny 47 000 USD za BTC

Tato cena sice není pro investory do kryptoměn asi nic příjemného, ale mohlo být možná i hůře, pokud by prezident El Salvadoru nezačal nakupovat. Jím nakoupený objem není až tak obrovský (150 BTC), oproti mase BTC, která byla v noci prodána, ale trhy tato zpráva mohla alespoň trochu uklidnit. Otázka je však na jak dlouho…

propad-btc-graf

El Salvadoru se podařilo nakoupit 150 BTC při průměrné ceně 48 670 USD

Prezident El Salvadoru si dal očividně za cíl dokupovat cenová dna. Posledně tak činil na onen “black friday”, další možnost se mu naskytla dnes časně ráno. Jak se ale trochu legračně vzteká v dalším Tweetu, prozatimní dno jen o kousek netrefil. Otázka za všechny peníze však je, zda udělal dobře a toto je opravdu dno, nebo jsme na začátku nového medvědího trhu?

Prezident taky na Twitteru píše, že netrefil zasr… dip na 52 000 USD

Podle jeho Tweetu onen dip (nejnižší cenu/dno) netrefil asi o 7 minut.

I Justin Sun nakoupil 100 BTC

Zakladatel Tronu Justin Sun nakoupil 100 BTC, při průměrné ceně 47 627 USD. Ani jemu se nepodařilo trefit dno a salvádorský prezident jej na Twitteru vyzval, aby alespoň dorovnal jeho nákup a přidal tak dalších 50 BTC do svého portfólia.

Konec propadu bitcoinu nebo můžeme jít s cenou ještě níže?

Podle poslední technické analýzy, kterou jsme ve čtvrtek streamovali, jsme měli definovaný support 52 000 USD a následně 42 000 USD. Upozornili jsme také před možným masivním propadem v blízké době. Ač někteří o propadech nechtěli slyšet, onen scénář se bohužel částečně naplnil, a vyhráno nemáme z daleka ani nyní. Kdo stream neviděl, můžeme jej doporučit, abyste věděli, kam až se můžeme dostat a proč. Buďte tedy velmi opatrní! 

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 12

Buď první kdo článek ohodnotí

23 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
23 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr
Hodnocení článku :
     

Opravte si ty ceny, máte tam preklepy v cenách 🙂

Luboš
Hodnocení článku :
     

V článku je uvedena částka ohledně nákupu Justina Suna 74 627 USD, což nesedí.

Petr

Prezident gambler, spekulovat za státní finance – být občan Salvadoru, neměl bych radost. Kde bere jistotu, že nepůjdeme níž.

Adam

Neříkám že ten gembl je správný ale aktuálně ze statnima financemi nikdo moc dobře nenachází. Jsem zvědav jak nám čas ukáže jestli tento postup byl dobrý nebo ne.

singerko

u nas sme kupili sputnik.. 🙂 radsej sme mali ist do BTC 🙂

czhunter

A proč ta cena vlastně klesla během pár minut o 20 %?

Jen tak, protože se nějaká velryba rozhodla, jako obvykle?

I když BTC (a jiné altcoiny) mám, tak toto je podle mě největší problém současného krypta – že jeho cena se “netvoří” na trhu (to je jen takové divadlo), ale “nastavuje” několika málo subjekty, které když se rozhodnou, tak ji během pár minut sníží nebo zvýší o desítky procent – aniž by “trh” (tj. maličtí hráči jako já, co mají desetiny BTC) měli šanci jakkoliv reagovat.

Téhle vlastnosti (a z ní vycházející pump&dump) jsme se za 10 let nezbavil, a asi se jí ani nikdy nezbavíme, dokonce ani ono slavné “institucionální přijetí” tomu zjevně nijak nepomohlo.

Proto jsou pro mě akcie a nemovitosti skutečná investice, a krypto … je jen taková hračka.

Poslední editace 5 měsíců před přes czhunter
czhunter

Druhý dlouhodobý problém tedy je, že v kryptu neexistuje diverzifikace – všechno to proti USD spadlo zároveň a všechno prakticky stejně (15-20 %)
Což pro seriózní investování je hodně blbá vlastnost.

Mamlas

To asi nechápu… Diverzifikace Bitcoinu je skoro cokoli jiného. Zlato, akcie, Fiat, pozemky….

E15

Proč by malincí hráči nemohli reagovat? Jakožto malinký hráč jsem teď za to, co jsem nad 65 prodal pod 50 zase něco nakoupil. Tím i my malincí hráči cenu stabilizujeme (je nás hodně). Čím níž to půjde, tím víc budu nakupovat. BTC je prostě “aktivum bez fundamentu” a tak je s tímto potřeba počítat. Zvlášť když to jde další dobu do strany, pak zpravidla následuje něco podobného. Že je trh manipulovaný, o tom žádná (už jenom všechny ty stablecoiny a burzovní shitcoiny), ale i ta manipulace má své limity (na 100k to nevyhnali, na 10k to nesestřelí). A to píšu o BTC, shitcoiny s řádově nižší kapitalizací, to je ještě jiný level.

czhunter

Tak maličtí reagovat samozřejmě můžou, ale ne dostatečně rychle, proto reagují pozdě, kdy už si velcí kluci mezi sebou všechno vyřešili.

Schválně kolik lidí stihlo něco udělat přesně mezi 5:49 a 6:29, kdy se děly nejzásadnější věci (propad o 20% – a je náhoda, že to mělo přesně 20 minutové cykly: 5:49-6:09-6:29 … podle mě ne)?

U akcií se tohle stát nemůže.

Jak říkám, to není špatná vlastnost – jen vlastnost, která dělá z BTC pouze hračku.
Ale hračky nejsou špatné, může s nima být sranda, jen není dobrá předstírat, že je to “ta skutečná věc”.

Poslední editace 5 měsíců před přes czhunter
E15

Já jsem nic nedělal, vstával jsem v půl desátý :-)), příkazy na nákup jsem měl nastavené už dávno…

E15

ale jako načasovaný (Amerika spí už, Evropa ještě) to měli hezky :-))

Lukas22

Nacasovane to mali skvele. Prelom piatkovej noci/sobotneho rana.

czhunter

Tak jako já jsem si ráno taky přikoupil (ručně, asi v 10 ráno za cca 47K USD – nerad používám automatiku, protože ta neumí rozlišit, jestli jde jen o hyperaktivní prodejce – pak je dobré nakoupit, nebo fundemantální problém – pak není dobré nakoupit).

Ale stejně to prostě nepovažuju za dobrou vlastnost krypta.
Někdo by řekl že je mu přirozená, ale i přirozená vlatsnost může být špatná/nevýhodná (respektive výhodná jen pro několik málo beznámých jednotlivců).

Lhts

Nechápu co je spatne mit zadaný příkaz na úrovni 42.500,- kdyby to náhodou spadlo jeste níže tak si holt trochu déle pockate na zisk. Crypto chce trpělivost 😉

czhunter

Co je za mě špatného na úrovni 42,500?

Nic, kromě toho, že je to to zcela náhodné číslo.
Co kdyby se to otočilo na 43K? Neměl jsem pak mít radši příkaz na 44K?
Takových čísel si můžu vygenerovat (nebo na kostkách naházet – 8k6, nebo 3k20) spoustu, ale pak budu mít příkaz na každé úrovni, protože nikdy nemůžu vědět, kam to spadne.

Takže za mě to není špatně, ale jen k ničemu.

LHTS

Vy chcete za každou cenu vydělat. Ale uz jsem to tu psal. Nemůžete byt na cryptotrhu vzhůru 24hod. Denně. Proto jsou příkazy vhodný / prakticky nástroj. Není náhoda, ze to spustili když Amerika a Evropa jeste spala. (Docela zajímavý geopoliticky námět 😉) pokud chcete na 99% vydělat dejte příště příkaz na úrovni 45.150 a při vzestupu ceny o 2000 prodejte (dalsi příkaz). Pokud chcete vydělat více buďte trpělivý a prodejte na úrovni současného ATH (24tis na 1btc je slušný zisk ne? 😀) Dalším aspektem je cit obchodníka pro trh pošlu vám svůj odhad absolutního dna poklesu ETH pri květnovém armagedonu. Je to na Euro přesně. 😀

LHTS

comment image

Druha otazka je pak panika obchodnika, docela dobre to popisuji zde:

https://kryptomagazin.cz/co-brani-obchodnikum-aby-byli-dlouhodobe-uspesni/

Poslední editace 5 měsíců před přes LHTS
Mamlas

Pozor, 42 je zásadní suport, až se divím, že opravdu tak krásně zafungoval… Asi se čekalo, že to 47 zastaví….

Lhts

OK

Poslední editace 5 měsíců před přes Lhts
Libor

Aktivum bez fudamentu + manipulácia “trhu” = gambling…pri BTC je to hra proti manipulátorom…teda neférový gambling
Ruleta je tiež gambling bez fundamentu…ale bez manipulátora…teda férový gambling

Lukas22

Aj v rulete je manipulator. Dobry krupier vie trafit urcity vysek rulety. To iste robia elektromechanicke(hernove) rulety

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: