BTC Prague 2024: Kovanda, Cverna – Dopady Bitcoin ETF na finanční trhy 

4.9
(7)

Na konferenci BTC Prague se sešel hlavní ekonom Trinity Bank Lukáš Kovanda a analytik XTB Tomáš Cverna, aby prodiskutovali dopady bitcoinových ETF.

Podle Kovandy by snížení sazeb americké centrální banky mohlo být impulsem pro další růst ceny Bitcoinu. Cverna zdůraznil, že vysoké úrokové sazby mají významný dopad na ekonomiku a že snižování sazeb bude mít své důsledky. Upozornil také na strategii hedgeových fondů, které brzdí růst ceny skrze short pozice na BTC futures.

Kovanda dále zdůraznil rostoucí korelaci Bitcoinu s makroekonomickými faktory a americkým dluhem. Pokud sazby klesnou, poptávka po kryptoměnách se může zvýšit, což povede k růstu ceny. Cverna varoval, že současná situace v USA připomíná valení koule před sebou, což může vést k nečekanému obratu situace.

Bitcoin versus tradiční finance

Na panelové diskuzi také zaznělo, že BTC vznikl jako vzpoura proti finančníkům na Wall Street. Cverna poukázal na to, že pro drobné investory je nejbezpečnější vlastnit kryptoměnu přímo prostřednictvím privátního klíče, i když nabídka ETF na Bitcoin přináší výhody v podobě snadnějšího investování bez nutnosti řešit zabezpečení. Spotové fondy na BTC jsou rovněž oblíbené u institucionálních investorů. Kovanda připomněl nákupy Wells Fargo, BNP Paribas nebo důchodového fondu amerického státu Wisconsin.

Kovanda je rovněž kritikem digitálních měn centrálních bank (CBDC) a nevidí v nich žádné výhody pro běžné lidi. Podle něj je Bitcoin skutečnou alternativou k tradičním finančním systémům, zatímco CBDC jsou centralizované a nemají nic společného s původní filozofií Bitcoinu. Christine LaGarde, prezidentka Evropské centrální banky, tvrdí, že CBDC jsou inspirovány Bitcoinem, což Kovanda považuje za nesmysl.

Zaregistrujte se na Binance skrze tento odkaz a získejte 10% slevu na obchodní poplatky

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img