Americký stát Wisconsin nakoupil bitcoinové ETF za téměř 160 milionů dolarů

5
(4)

Státní investiční rada Wisconsinu nakoupila v prvním čtvrtletí letošního roku 94 562 akcií iShares Bitcoin Trust společnosti BlackRock.

Wisconsin, který v úterý podal Komisi pro cenné papíry čtvrtletní zprávu 13F, je prvním státem, který informoval o nákupu bitcoinu. Investiční rada rovněž nakoupila podíly Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) v hodnotě zhruba 64 milionů dolarů.

Obvykle tyto velké instituce kupují ETF až po roce od spuštění nebo tak nějak (až získají větší likviditu), ale jak můžeme vidět, tyto ETF jsou ve všem specifická,” poznamenal Eric Balchunas, senior analytik ETF společnosti Bloomberg, ve svém příspěvku na X. „Je to dobré znamení, očekávejte další, protože instituce mají tendenci pohybovat ve stádech,” dodal.

Investiční rada, známá také jako SWIB, byla založena v roce 1951 a v současné době spravuje aktiva v hodnotě více než 156 miliard dolarů. Spravuje majetek Wisconsinského důchodového systému (WRS), Státního investičního fondu (SIF) a dalších státních svěřenských fondů.

Nákup signalizuje rostoucí akceptaci kryptoměn ve veřejném sektoru. Tento krok může inspirovat další státní a vládní fondy, aby zvážily podobné investice jako způsob diverzifikace svých portfolií. Vzhledem k tomu, že Wisconsin je prvním státem, který veřejně takovou investici oznámil, je pravděpodobné, že ostatní státy a velké investiční fondy budou pečlivě sledovat výsledky této strategie. Pokud se ukáže, že investice do bitcoinových fondů přináší pozitivní výnosy, můžeme očekávat nárůst zájmu a další přiliv kapitálu.

Zaregistrujte se na Binance skrze tento odkaz a získejte 10% slevu na obchodní poplatky

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img