Brad Garlinghouse si rýpnul do maximalistů: “Svět bude multichainový”

5
(6)

Na nedávné akci Ripple Swell, která se konala v Dubaji, hovořil generální ředitel společnosti Ripple Brad Garlinghouse o odrazování maximalistů a faktorech, které by mohly podpořit další institucionální přijetí.

Mnozí účastníci kryptoměnového průmyslu neúnavně nadále prosazují pouze jediný blockchain. Pak jsou tu ovšem tací, kteří se naopak domnívají, že budoucnost bude tvořena více vzájemně spolupracujícími blockchainy.

Brad Garlinghouse: Svět bude multichainový

Během úvodní sekce Ripple Swell 2023, která se konala v Dubaji, pronesl generální ředitel společnosti Ripple Brad Garlinghouse mnohé zajímavé postřehy. Krom jiného také uvedl, že aktivně odrazuje ty, kteří se prezentují jako “maximalisté“. Podle generálního ředitele společnosti Ripple se svět v budoucnu stane multiřetězcovým (multichainovým).

Jsem velmi optimistický, pokud jde o celou řadu různých věcí, které se v oblasti kryptoměn dějí. Určitě se aktivně snažím lidi odradit od toho, aby byli maximalisty, pokud jde o nějaký konkrétní kryptoměnový projekt. Bude to svět více řetězců.

Kromě odrazování od maximalismu hovořil generální ředitel společnosti Ripple také o tom, co považuje za katalyzátory, které by mohly být hnacím motorem dalšího institucionálního přijetí kryptoměn. Podle něj by další institucionální přijetí digitálních aktiv mohly celosvětově pohánět dva faktory. Patří mezi ně existence jasných regulačních rámců a to, co popsal jako “prokázanou užitečnost”.

Garlinghouse vysvětlil, že zatímco na Spojené státy připadá přibližně 22-23 % globálního hrubého domácího produktu (HDP), země je “daleko pozadu”, pokud jde o regulační orgány vytvářející jasná pravidla pro digitální měny. Generální ředitel společnosti Ripple uvedl, že ve srovnání s jurisdikcemi, jako je Dubaj, USA jednoznačně zaostávají.

Spojené státy jsou ve vytváření těchto konstrukcí daleko pozadu. Zvláště třeba s porovnáním s Dubají. Musíte mít rámce, které mohou velké instituce přijmout a zapojit.

Kromě jasných pravidel a zapojení regulačních orgánů se generální ředitel společnosti Ripple také domnívá, že další institucionální přijetí bude poháněno prokázáním užitečnosti oproti pouhým spekulacím. Podle Garlinghouse totiž kryptoměnové spekulace nejsou tím konečným cílem.

Závěr

Zatímco někteří zastánci bitcoinové maximalismu tvrdí, že Bitcoin (BTC) je nepřekonatelný, existuje rostoucí skupina, která naopak věří v rozmanitost blockchainů. Klíčovými faktory budou technologické inovace, úroveň adopce, regulace, ekonomické podmínky a schopnost projektů inovovat. Je nemožné s jistotou předpovědět budoucnost. Důležité je zůstat v obraze a sledovat vývoj událostí a nové informace, které mohou trh ovlivnit.

fastchange2

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Milda
Hodnocení článku :
     

Zcela jistě nebude Bitcoin osamocen. Jen se jedná o to, jaký systém (blokchain), bude mít dominanci. Ve světě jsme je mnoho výrobců telefonů. Ale v podstatě kolik značek bychom chtěli mít doma. Max 2 😀 z nich.

Čumsem

Otázka je, kolik je multi… 10, 100, 1000? Ještě víc? A otázka je, jestli mohou peníze fungovat tak, že spolu budou za podpory marketingových týmů rok co rok soutěžit o to, které jsou lepší… Horší peníze budou z trhu odcházet, jiné lepší přicházet…

Podle mě to tak fungovat nemůže…

pietro

Proč by nemohlo. Multichainový svět fungovat může. Ovšem skutečnost je taková, že BTC má velký náskok v dominanci a jen tak lehce ho žádný jiný coin nepřekoná. V klíčových faktorech jako je bezpečnost, úroveň adopce, decentralizace ap. je BTC na špici a podle mne dlouho (ne-li trvale) bude..

spot_img