Bizarní hromadná žaloba proti Ripple kvůli ztrátě 48 USD

5
(5)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Komunita kolem společnosti Ripple je v rozpacích kvůli soudnímu sporu, který podal Floridčan Tyler Toomey proti Ripple Labs a generálnímu řediteli Bradu Garlinghouseovi za ztrátu 48,56 USD.

V listopadu 2020 Toomey zakoupil 135 tokenů XRP po 0,724 USD za celkovou hodnotu 97,80 USD. Po zprávách o dalším soudním sporu proti Ripple v prosinci téhož roku prodal Toomey svou investici za 49,24 USD a utrpěl ztrátu téměř 50 %. Nyní zahájil hromadnou žalobu, za kterou zaplatil osmkrát více na poplatcích za podání než je ztráta, kterou údajně utrpěl.

Záhady kolem soudního sporu

Podle webové stránky Middle District of Florida, kde byla žaloba podána, jsou náklady na podání občanskoprávní žaloby 402 USD.

K celkové podivnosti případu se přidává i částka požadovaná Toomeym ve výši 5 000 001 000 USD. Neobvyklé také je, že soudce předsedající případu sdílí jeho neobvyklé příjmení, jmenuje se Joel B. Toomey.

V podání se uvádí, že hromadná žaloba je jménem Toomeyho (žalobce, nikoli soudce), „a všech ostatních, kteří se nacházejí ve stejné situaci“, takže je možné, že jeho motivací je pouze umožnit jiným investorům podniknout podobné kroky.

Toomey také usiluje o „soudní příkaz“ kvůli množství XRP v držení společnosti Ripple, jelikož „je mohou i nadále zpeněžovat, a přitom vytvářet značné riziko pro investory.“

Co na to investoři

Zdá se, že komunita Ripple neví, co si má o případu myslet, někteří se urazili, zatímco jiní to berou jako vtip. Jeden uživatel Twitteru nabídl Toomeymu za zrušení žaloby 200 USD v XRP.

Právník Jess Hynes uvedl, že za tuto situaci může zákon.

„Tyto věci se budou stále dít a můžete za to vinit Kongres a SEC.“

Závěr

Ripple se v současné době obchoduje za 0,25 USD, tj 4% denní pokles, což naznačuje, že si tento spor k srdci bere jen málo investorů.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: