Bithumb se po hacku chlubí úspěšným externím auditem

0
(0)
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Jihokorejská krypto burza Bithumb provedla po útoku hackerů externí audit svých fondů.

Bithumb, největší burza v Jižní Koreji, ztratila před dvěma týdny 13 milionu dolarů v důsledku incidentu, za který dle dozorčí rady může nejspíše také jejich zaměstnanec.

Mohlo by vás zajímat: Víte, jaký je rozdíl mezi hot wallet a cold wallet

Bithumb využil audit třetí strany k posouzení svých rezerv, aby doložil, že finanční prostředky klientů zůstávají v bezpečí na cold peněženkách. 14 miliard hacknutých EOS tokenů, byly podle předchozího prohlášení firemní finance. Všechny ostatní firemní fondy byly z hot wallet převedeny na cold storage.

“Prohlásili jsme, že provedeme spravedlivou a objektivní analýzu a dokážeme, že o veškerý majetek klientů pečujeme náležitě. Proto jsme se rozhodli pro externí audit.”

“S potěšením vás informujeme, že cenná aktiva našich klientů jsou řízena a udržována systematickým a bezpečným způsobem, jak uvádí výsledky zprávy.”

– uvádí směnárna Bithumb ve svém prohlášení.

Není to poprvé, co byl Bithumb nucen vypořádat se s takovouto situací. V srpnu loňského roku, přišel v důsledku hacku o tokeny za 30 milionů dolarů.

Co číst dále?

Zákazníci Coinbase mají důvod k radosti – Společnost spouští novou debetní kartu

Zdroj:
cointelegraph.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img