Bitfinex: Bitcoin se stále užívá jako dlouhodobé aktivum

5
(2)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Nejnovější zpráva kryptoměnové burzy Bitfinex ukazuje, že Bitcoin se stále používá pouze jako dlouhodobé aktivum. Co dalšího se uvádí ve zprávě kryptoburzy?

Bitfinex – Bitcoin jako dlouhodobé aktivum

Podle nedávno zveřejněné zprávy kryptoměnové burzy Bitfinex se bezmála 70% celkového množství BTC, konkrétně 13,27 milionů z celkových 19,4 milionů, za poslední rok nepohnulo. Tento trend rychle rostoucího držení naznačuje, že se názor na vlastnictví kryptoměny postupně mění.

Klíčovým indikátorem, který potvrzuje trend dlouhodobého hromadění bitcoinů, je fakt, že počet takzvaných “Wholecoiner” adres, tedy adres vlastnících alespoň jeden celý Bitcoin, nedávno přesáhl milion. Tito vlastníci největší kryptoměny světa tvoří důležitou část kryptoměnové komunity.

Z dostupných dat vyplývá, že tito investoři začali Bitcoin pomalu hromadit od poloviny roku 2021 a od té doby je vidět jen minimální změny ve vzestupném trendu počtu peněženek s minimálně jednou mincí bitcoinu. Tento trend byl ještě zřetelnější v roce 2022, kdy i přes pokles trhu tato skupina zaznamenala nárůst o 20%.

Bitfinex ve své zprávě také uvádí:

Navzdory současnému poklesu trhu zůstávají dlouhodobí držitelé Bitcoinu nerozhodnuti. Rostoucí trend dlouhodobého držení, spolu s nárůstem “Wholecoinerů” a prospěchem pro těžaře z vyšších transakčních poplatků, vytváří obraz odolného ekosystému Bitcoinu

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 27 166 USD dle KMC.

Závěr

Řadíte se mezi HODLery? Jakým způsobem využíváte největší kryptoměnu světa vy? Podělte se s námi do komentářů nebo na naše sociální sítě. Na celou zprávu “General Market Update” kryptoměnové burzy Bitfinex se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1] Přidejte se také na náš oficiální Discord server Superpařmeni, kde naleznete další zajímavý obsah.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img