Bitcoinové ETF nabírají na síle. Za minulý týden „vysály” ekvivalent dvouměsíčního těžení

5
(1)

V prvním červnovém obchodním týdnu získaly americké ETF na Bitcoin téměř tolik mincí jako za celý květen.

Spotové bitcoinové ETF ve Spojených státech získaly v prvním týdnu června ekvivalent přibližně dvouměsíční těžby této kryptoměny. S přílivem přibližně 1,83 miliardy dolarů nakoupilo jedenáct ETF v obchodním týdnu mezi 3. a 7. červnem 25 729 BTC, což je podle údajů společnosti HODL15Capital přibližně osmkrát více než 3 150 nových mincí vytěžených za stejnou dobu

Množství bitcoinů nakoupených v tomto týdnu bylo téměř stejné jako za celý květen. Jedná se o největší týdenní nákup od poloviny března, kdy Bitcoin dosáhl svého historického maxima 73 679 USD.

Prezident ETF Store Nate Geraci ve svém příspěvku na platformě X uvedl, že objem prostředků v ETF dosahuje přibližně 60 % objemu prostředků v ETF na zlato. Podle údajů Tradingview se BTC 5. června, uprostřed prudkých přílivů do ETF, dotkl maxima 71 093 USD. Bylo to poprvé od 21. května, kdy se aktivum dostalo nad úroveň 71 000 USD.

Rostoucí popularita BTC mezi retailovými investory rovněž přispívá k jeho současnému růstu. S přístupem k novým investičním nástrojům, jako jsou ETF, se stále více jednotlivců rozhoduje investovat do bitcoinu jako prostředku ochrany před inflací a diverzifikace svého portfolia. Tento trend by mohl pokračovat i v budoucnu, což by dále posílilo jeho pozici na finančních trzích.

Zaregistrujte se na Binance skrze tento odkaz a získejte 10% slevu na obchodní poplatky

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img