BitcoinEconomics: Za 1335 dní dosáhne každý hodler zisku

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Šéf Cardana uvádí nový fond pro startupy • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Weiss Crypto Ratings: DeFi je teď nejzajímavější věc v kryptosvětě • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin se...
Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Podle poslední analýzy od BitcoinEconomics se dlouhodobí držitelé Bitcoinů (hodleři) dočkají zisku za 1 335 dní neboli za 3 roky a 8 měsíců. 

Hodleři musejí umět čekat

Data, které zveřejnil analytická firma Bitcoineconomics.io na svém Twitterovém účtu, korelují s délkou čtyřletého cyklu na základě období po halvingu (půlení) kryptoměny.

Tip: Bitcoin halving – kam až naroste cena BTC?

100% zisk by tak trval maximálně 1 335 dní. Analýza se dělala z období od vzniku kryptoměny až po bull run v roce 2013, stejně tak období od 2013 do 2017. Na začátku roku 2017 stoupla cena z okolo 1 000 USD na později téhož roku ke 20 000 amerických dolarů.

Nákup Bitcoinu na vrcholu jeho ceny v roce 2017 tak znamená, že potrvá celý jeden další téměř čtyřletý cyklus, než dojde k dosažení zisku při současném trendu. Pozor, analýza se zaměřuje čistě na výpočet 100% jistoty zisku, nikoliv na rozsah celého zisku.

Porovnání s indexem S&P 500

Americký S&P 500 patří mezi nejčastěji sledovaný akciový index na světě. Ve srovnání s Bitcoinem, pro dosažení jistého zisku na S&P 500 by musel investor držet svou pozici 23 let. Investiční fond Grayscale Bitcoin Investment Trust doposud v tomto roce dosáhl zhodnocení téměř 300%.

Tip: TA indexu S&P 500: Po velkých propadech index pomalu oživuje

Závěr

Již za necelý rok nastane půlení odměny těžařům Bitcoinu. Dle analýzy od BitcoinEconomics by tak mohl nastat v blízkém období býčí trend, který by nastartoval růst hodnoty kryptoměny na nová maxima. Vše by mohla urychlit i nejistá obchodní situace ve světě.

Je mezi čtenáři nějaký hodler, který drží BTC tak dlouho, aby nám mohl potvrdit nebo vyvrátit závěry této analýzy? A co ostatní, plánujete nákup BTC na dlouhodobé hodlování a počítáte s tím, že budete držet pozice téměř 4 roky?

Co číst dále

[Zprávy] • Lee: Misery index naznačuje brzký růst ceny BTC • Stellar plánuje airdrop za 120 mil. USD • a další noviny dne

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře