BitcoinEconomics: Za 1335 dní dosáhne každý hodler zisku

1
up, index, hodler, cena

Podle poslední analýzy od BitcoinEconomics se dlouhodobí držitelé Bitcoinů (hodleři) dočkají zisku za 1 335 dní neboli za 3 roky a 8 měsíců. 

Hodleři musejí umět čekat

Data, které zveřejnil analytická firma Bitcoineconomics.io na svém Twitterovém účtu, korelují s délkou čtyřletého cyklu na základě období po halvingu (půlení) kryptoměny.

Tip: Bitcoin halving – kam až naroste cena BTC?

100% zisk by tak trval maximálně 1 335 dní. Analýza se dělala z období od vzniku kryptoměny až po bull run v roce 2013, stejně tak období od 2013 do 2017. Na začátku roku 2017 stoupla cena z okolo 1 000 USD na později téhož roku ke 20 000 amerických dolarů.

Nákup Bitcoinu na vrcholu jeho ceny v roce 2017 tak znamená, že potrvá celý jeden další téměř čtyřletý cyklus, než dojde k dosažení zisku při současném trendu. Pozor, analýza se zaměřuje čistě na výpočet 100% jistoty zisku, nikoliv na rozsah celého zisku.

Porovnání s indexem S&P 500

Americký S&P 500 patří mezi nejčastěji sledovaný akciový index na světě. Ve srovnání s Bitcoinem, pro dosažení jistého zisku na S&P 500 by musel investor držet svou pozici 23 let. Investiční fond Grayscale Bitcoin Investment Trust doposud v tomto roce dosáhl zhodnocení téměř 300%.

Tip: TA indexu S&P 500: Po velkých propadech index pomalu oživuje

Závěr

Již za necelý rok nastane půlení odměny těžařům Bitcoinu. Dle analýzy od BitcoinEconomics by tak mohl nastat v blízkém období býčí trend, který by nastartoval růst hodnoty kryptoměny na nová maxima. Vše by mohla urychlit i nejistá obchodní situace ve světě.

Je mezi čtenáři nějaký hodler, který drží BTC tak dlouho, aby nám mohl potvrdit nebo vyvrátit závěry této analýzy? A co ostatní, plánujete nákup BTC na dlouhodobé hodlování a počítáte s tím, že budete držet pozice téměř 4 roky?

Co číst dále

[Zprávy] • Lee: Misery index naznačuje brzký růst ceny BTC • Stellar plánuje airdrop za 120 mil. USD • a další noviny dne

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
dělení nulou Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
dělení nulou
Host
dělení nulou

Podle mého se to půlení přeceňuje. Většina coinů je už v oběhu tak vliv těch nově vytěžených bude menší než dříve, navíc v trhu se pohybují více profi tradeři kteří cenu budoucího půlení rovnoměrněji rozloží čase.