Bitcoin zpomaluje po inflačním vzestupu, trhy očekávají další vývoj

5
(2)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Po středečním růstu ceny bitcoinu díky nižší než očekávané inflaci se trh s kryptoměnami ve čtvrtek stabilizoval, přičemž realita inflace a úrokových sazeb znovu zasáhla investory.

Bitcoin a očekávání dalšího růstu?

Bitcoin, který ve středu zaznamenal svůj nejsilnější výkon od 20. března a překonal svůj 50denní klouzavý průměr poprvé od 13. dubna, se ve čtvrtek nacházel v konsolidační fázi. „Přestože může dojít k mírnému poklesu k hranici 65 000 dolarů, očekává se, že převládající vzestupný trend bude pokračovat, což by mohlo Bitcoin dovést k jeho ročnímu maximu,” uvedli analytici ze Secure Digital Markets.

Analytici dále upozornili na slabá ekonomická data z USA, která zvyšují pravděpodobnost snížení úrokových sazeb Federálním rezervním systémem v září. Předpokládá se, že tento krok by mohl vyvolat i snížení úrokových sazeb Bank of England a Evropskou centrální bankou již v červnu. „Globální centrální banky se přiklánějí k uvolňování měnové politiky, což je pozitivní signál pro riziková aktiva, včetně kryptoměn,” dodali analytici.

Zájem investorů o akciový trh stoupl, což se projevilo ve středu prudkým vzestupem indexu S&P 500 nad 5 300 bodů a dosažením historického maxima indexu Dow Jones Industrial Average na 40 000 bodech. Nicméně, varování od tří představitelů Fedu o možnosti dlouhodobě vyšších úrokových sazeb zpomalilo akciový rally ve čtvrtek a vedlo k zápornému uzavření hlavních indexů.

Na závěr obchodního dne byly indexy S&P a Nasdaq v mínusu, zatímco Dow Jones uzavřel bez výraznější změny. Bitcoin se ve čtvrtek obchodoval kolem podpory 61 000 dolarů, než odpoledne klesl k hladině 65 000 dolarů.

Co na to analytici

Přestože středeční rally na základě nižší inflace nadchla majitele kryptoměn, analytik Bloodgood upozorňuje, že by obchodníci neměli unáhlit svá rozhodnutí. Inflačně motivované vzestupy nikdy netrvají dlouho. „Bitcoin se od začátku května pohybuje v rozmezí mezi týdenní podporou na 60 000 dolarech a denním odporem na 64 000 dolarech,” uvedl.

Neváhejte se podívat také na naši nejnovější víkendovou videoanalýzu. Jaroslav Jarolím zde sledoval kromě vývoje ceny bitcoinu také akciové trhy a zlato. Video naleznete níže.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 67 167 USD dle KMC.

Závěr

Co si o tom myslíte vy? Další informace o vývoji ceny kryptoměn naleznete v našich pravidelných technických analýzách a streamech. Nezapomeňte se podívat také na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Zaregistrujte se na Binance skrze tento odkaz a získejte 10% slevu na obchodní poplatky

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img