Bitcoin zaznamel během posledních 30 dní 2x vyšší objemy než Apple

5
(2)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Digitální aktiva jsou považována za potenciální alternativu k některým tradičním třídám finančních aktiv. Především pokud se zvažuje metrika, jež udává objem obchodování. Navzdory značné volatilitě u akcií i kryptoměn zaznamenal bitcoin za posledních 30 dní objem obchodů, který je minimálně dvojnásobný oproti Apple (NASDAQ: AAPL).

Podle údajů získaných společností Finbold činí průměrný denní objem obchodů společnosti Apple za posledních 30 dní k 22. červenci 11,6 miliardy dolarů. Údaje jsou založeny na základě výpočtu akcie za den v relaci 79,92 milionů podle dat YCharts a průměrné ceny AAPL během 30denního období, která byla 145,64 USD.

AAPL 30denní průměrný objem. Zdroj: Ycharts.

Naproti tomu byl denní objem obchodů s bitcoiny za posledních 30 dní podle údajů na CoinMarketCapu 27,7 miliardy dolarů. Bitcoin tak zaznamenal objem obchodů nejméně 2,3krát větší než Apple, přestože zažívá trvalý medvědí trh.

Masivní korekce bitcoinu

Je pozoruhodné, že bitcoinu se podařilo udržet působivý objem ve srovnání s Applem, přestože kryptoměna procházela v posledních měsících výrazným výprodejem. Například 30denní období se částečně shodovalo s 2. čtvrtletím 2022, kdy bitcoin zaznamenal nejhorší čtvrtletní výkon za deset let s návratností -56 %.

Po propadu pod 20 000 USD se však bitcoin nedávno vyšplhal až na 24 000 USD.

Vlajková loď kryptoměn následně vyhnala tržní kapitalizaci všech kryptoměn nad 1 bilion dolarů. Nyní se bitcoin obchoduje za 22 025 USD, což za posledních 24 hodin představuje pokles o téměř 3 %, i když kryptoměna za posledních 30 dní získala téměř 3 %.

30denní cenový graf bitcoinů. Zdroj: CoinMarketCap

Korelace bitcoinu a Nasdaq

Navíc, uprostřed vysoce inflačního prostředí, bitcoin a akciový trh, zejména index Apple Nasdaq, ukázaly vysokou korelaci. Bitcoinu se však podařilo udržet si vynikající objemy obchodování, jež byly řízený faktory, jako je schopnost obchodovat 24/7, a to i o víkendech a svátcích.

Stojí za zmínku, že bitcoin i index Nasdaq měly v roce 2021 hvězdný výkon, zatím ale oba v roce 2022 obecně zaznamenaly významné korekce.

Závěr

Přestože oba investiční produkty patří do různých tříd aktiv, schopnost bitcoinu porazit Apple naznačuje, že kryptoměna nyní přímo konkuruje zavedeným tradičním třídám aktiv.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Standa

..řekl Vejkap z Bankrotovic, zkrachovalý kryptoretailsta a majitel exekutorů.

Michal Novák

Přesně tak, mindráček pod nickem Wake up co na kryptu prodělal kalhoty, protože tomu nerozumí a teď si léčí svůj mindáček na každým článku na kryptomagazínu. Je mi tě líto.

spot_img