Bitcoin ve vesmíru: Satelitní síť Blockstream je nyní 25x rychlejší

5
(2)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Kanadská společnost Blockstream právě modernizovala svou satelitní síť, která nese blockchain bitcoinu. Rychlost dat je nyní 25x rychlejší a uživatelé mohou synchronizovat celý uzel bez připojení k internetu.

Satelitní služba Blockstream poskytuje transakce bitcoinů (BTC) a sdílení informací  uživatelům kryptoměn téměř v každém koutu světa. Společnost si pronajala šest geostacionárních satelitů, které se používají k vysílání blockchainu do Afriky, Evropy, Jižní a Severní Ameriky a asijsko-pacifického regionu.

Podle oznámení ze 4. května na webových stránkách společnosti obsahuje Blockstream Satellite 2.0 standardní přenosový protokol, další oblasti pokrytí, rozšiřuje šířku pásma a nabízí schopnost synchronizovat celý bitcoinový uzel od geneze až dodnes.

Celá historie BTC zářila z vesmíru

V oznámení bylo uvedeno:

„Namísto toho, aby uživatelé potřebovali u svého bitcoinového uzlu připojení k internetu pro počáteční synchronizaci, jako tomu bylo v případě verze 1.0, Blockstream Satellite 2.0 nyní umožňuje úplnou synchronizaci celé historie! Uživatelé Blockstream Satellite mohou připojit úplný bitcoinový uzel a plně stáhnout celý blockchain, od prvního genesis bloku z roku 2009 až po dnešní nejnovější transakce… absolutně není potřeba internet! “

Inovovaná síť je první aktualizací od doby, kdy společnost Blockstream v prosinci 2018 zavedla rozhraní pro programování aplikací (API) na svou první verzi protokolu vydaného v srpnu 2017. Protokol DVB-S2 pro verzi 2.0 údajně zlepšuje spektrální účinnost a spolehlivost signálu, přináší vyšší přenosovou rychlost, kapacitu dat a rozšiřuje šířku pásma.

Vedoucí stratég Blockstreamu Samson Mow využil příležitosti a na Twitteru okomentoval konkurenční blockchain Etherea.

“Synchronizace nového uzlu bitcoinu přes Blockstream Satellite trvá kratší dobu než synchronizace nového uzlu Etherea přes širokopásmové připojení.”

Závěr

Zdokonalování technologie se neustále posouvá kupředu. Zdá se, že vesmír je otevřen novým nápadům a čeká na další inovativní řešení.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: