Bitcoin včera krátce klesl pod 26 000 USD – Co si myslí obchodníci?

5
(5)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Tento týden padá cena většiny kryptoměn. Cena bitcoinu si minulou sobotu zažila zamítnutí na 30 000 USD a od té doby máme červenou svíci každý den. Včera jsme se krátce podívali i pod 26 000 USD. Na trzích LONG pozic ve futures se odepsalo více než 100 milionů USD. Jaká je teď nálada obchodníků?

Ve Spojených státech přitvrzují s regulacemi. Společnost Marathon Digital, veřejně obchodovatelná těžařská společnost, informovala tento týden své investory, že obdržela předvolání od Komise pro cenné papíry a burzy USA (SEC). Bude vysvětlovat, zda transakcemi se spřízněnými stranami neporušila federální zákony o cenných papírech. Obavy také panují ohledně Greyscale GBTC Trust Fund. Ten se, i přes držení 627 522 bitcoinů, nachází již více než rok ve ztrátě. Navíc jeho mateřská společnost Digital Currency Group (DCG) stále bojuje s problémy po pádu její dceřiné společnosti Genesis Capital. Podle některých analytiků lze i stávající vývoj inflace Spojených států číst negativně.

Kryptoměny reagují poklesem

V tomto prostředí není divu, že cena bitcoinu tento týden klesá. Týdenní svíce vykazuje skoro 6 % pokles (zatím, ještě není konec týdne). Ale při pohledu na maržové trhy to nevypadá tak špatně. To jsou trhy, kde se pohybuje nejvíce profesionálních obchodníků. Podle údajů OKX poměr půjček s marží stablecoin/BTC tento týden klesal. Z logiky, že tito obchodníci mohou sázet pouze na pokles ceny kryptoměny, lze tedy soudit, že obchodníci očekávají růst.

Závěr

Nálada u profesionálních obchodníků tak signalizuje možný růst nebo stranový pohyb ceny. Je víkend a objemy budou slabší, ale i přesto se můžeme klidně podívat i zpátky na hranici 28 000 USD. Očekávám spíše nižší volatilitu. Větší pohyby přijdou tradičně zase až v neděli večer.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img