Bitcoin v důsledku eskalace konfliktu na Blízkém východě klesl k 61 000 USD

4.8
(4)

Cena bitcoinu se v sobotu propadla o více než 8,4 % poté, co Írán zaútočil na Izrael a eskaloval tak geopolitický konflikt na Blízkém východě.

Cena bitcoinu klesla z přibližně 67 000 na 61 625 USD, čímž během několika minut po zprávě o útoku vymazala tržní kapitalizaci ve výši více než 130 milionů dolarů. Zpráva však ještě více otřásla s altcoiny. Ethereum se propadlo na úroveň 2 850 dolarů, zatímco Solana odepsala 15,96 % na 121 dolarů. Podle údajů CoinMarketCap klesla celková tržní kapitalizace kryptoměn o 8,19 % na 2,23 bilionu dolarů.

Podle agentury Bloomberg Írán v sobotu 13. dubna vypustil na Izrael stovky dronů. Akce je údajně odvetou za útok, který Izrael provedl několik dní předtím. Při něm bylo cílem diplomatické sídlo v syrském Damašku, přičemž zahynulo sedm Íránců, včetně dvou generálů.

Prezident Spojených států Joe Biden již v pátek varoval, že Írán zahájí útoky dříve než později, a zdůraznil, že USA pomohou Izrael bránit. „Jsme oddáni obraně Izraele. Budeme Izrael podporovat, budeme pomáhat Izrael bránit a Írán neuspěje,” dodal 46. prezident. Konflikt mezi Íránem a Izraelem výrazně eskaluje napětí v regionu, čemuž se USA údajně snaží zabránit.

Současnému pádu bitcoinu a dalšímu vývoji na trzích se v nejnovější videoanalýze věnoval také náš analytik Jaroslav Jarolím. Vše vysvětluje v níže přiloženém videu, tak se rozhodně nezapomeňte podívat.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 65 327 USD dle KMC.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Fana
Hodnocení článku :
     

Není to spíše tím, že těžaři tvoří zásobu fiatu na těžbu po halwingu ??

spot_img