Bitcoin ukončí rok mezi $80,000 a $90,000 – říká ředitel Pantera Capital

0
(0)

Zprávy a souhrny

Bitcoin se určitě brzy chystá na další pumpy a propady, ale aktuální rok by mohl uzavřít někde mezi 80 000 až 90 000 dolary. O rok později by se pak měl dostat nad 120 000 dolarů.

Vyplývá to z nedávné předpovědi Dana Moreheada, generálního ředitele společnosti Pantera Capital, který svou predikci vyřkl v rozhovoru pro agenturu Reuters.

Bitcoin se brzy vzpamatuje

Podle ředitele společnosti, Dana Moreheada, se Bitcoin vzpamatuje ze svého 40% poklesu z  dubnového historického maxima cca 65 000 USD. A to navzdory tomu, že se Ethereum stalo, vzhledem k popularitě platformy u projektů DeFi, velkým konkurentem BTC.

Předpověď generálního ředitele společnosti Panthera přichází v době, když se primární kryptoměna ponořila pod 40 000 dolarů (údaj platný v době psaní článku). Za posledních sedm dní cena poklesla o 3,14 procenta. Podle obchodníka GlobalBlock se cena s největší pravděpodobností posune ještě níže na hodnotu kolem 36 000 USD, než přijde pokračování dalšího růstu.

Bitcoin a jeho vzácnost

Není pochyb o tom, že Bitcoin bude časem přirozeně získávat větší hodnotu, protože bude vzácnější. Z tohoto důvodu společnosti jako MicroStrategy a Andreessen Horowitz oznámily 10leté plány týkající se kryptoměn. Podle generálního ředitele společnosti Panthera bude jednou z hlavních příčin dalšího růstu zjevné zvýšení přijetí BTC mainstreamem a institucionálními investory. Podle něj by se hodnota BTC v příštím desetiletí mohla zvýšit až na částky kolem 700 000 dolarů za jednu minci.

V současné době poměrně velký počet analytiků očekává, že cena BTC bude i nadále (alespoň v krátkodobém až střednědobém horizontu) posilovat a to vzhledem k faktu, že trend akumulace je mezi institucionálními investory i nadále silný. To potvrzují i on-chain data společnosti Glassnode, která odhalila, že došlo k masivnímu odlivu bitcoinů z kryptoměnových burz, neboť fáze akumulace se zdá býti poměrně jistým trendem. Z burz odešlo 70 328 BTC a z historie víme, že většina těchto velkých objemů si obvykle najde cestu do rukou institucionálních investorů. Kryptoburzy nyní drží nejnižší počet bitcoinů od listopadu 2020, kdy Bitcoin zaregistroval masivní pumpu na 20 000 USD. Pokles objemu BTC držených na burzách může znamenat zásadní návrat poptávky, který by mohl tlačit cenu severním směrem.

“Tento týden jsme viděli extrémně velký objem coinů, které tečou z burz. Jde o srovnatelné množství, které jsme zaznamenali ve špičkách v listopadu 2020. Tento týden tento odliv dosáhl více než 100k BTC za měsíc”

Zveřejnili analytici Glassnode v jednom ze svých posledních souhrnů on-chain dat.

Závěr

Bitcoinu vlastně nikdy nechybí pozitivní výhled do budoucna. Tady se hodí připomenout třeba predikci miliardáře Tima Drapera, který je ještě ve svých odhadech mnohem optimističtější a předpokládá cenu BTC do konce roku 2022 kolem 250 000 USD. Stále věří, že této ceny bude dosaženo, neboť nabídka bitcoinů je postupem času stále omezenější.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

10 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
10 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jaroslav

Možná nejdůležitější lekce v kryptu:

Smart money, hedgové fondy, wall street atd musí masírovat lidi, aby prodávali krypto na dně – a smart money od nich mohly levně nakoupit krypto – a to pomocí negativních zpráv z médií vlastněných firmami na wall streetu.

A to stejné se děje na vrcholu ceny bitcoinu: Média vlastněná wall streetem (od kterých to zase přebírají místní česká média) budují narativ, že BTC poroste na půl milionu usd, že krypto poroste i v roce 2022, že jsme v prodlouženém “super cyklu”, atd atd.. aby lidi nakupovali btc NA VRCHOLU a smart money měly komu prodat svoje bitcoiny.

Jaká jsou ale fakta? Krypto, a nejenom krypto, se pohybuje ve 4-letých cyklech a konec tohoto cyklu tedy vychází na konec roku 2021. A jak ukazuje tento článek, už probíhá masáž lidí, že krypto poroste i v roce 2022.

Díky těmto zprávám lidé budou kupovat krypto i roce 2022, zatímco smart money bude shorotvat bitcoin, takže vydělají jak na růstu, tak i na poklesu.

Smart money vždy na konci jdou do protisměru vůči celkovému narativu obyčejných investorů a díky tomu nakupují dole a prodávají nahoře zatímco obyčejní lidé nakupují nahoře a prodávají dole…Je to možné proto, že obyč.lidé jednají emocionálně na základě zpráv z médií a momentálních nálad.

Aby člověk neprodělal, je dobré znát princip 4-letých cyklů:

https://duckduckgo.com/?q=wall+street+cheat+sheet&atb=v281-7__&iax=images&ia=images

https://www.youtube.com/watch?v=QJt5FajPQNI

A sledovat konzervativní analytiky, např. zde:
https://www.youtube.com/channel/UCia6oYbLKo8fLOguATpACmA

Salko

Zisti preco vznikaju stvorrocne cykly a prides aj na to, ze velmi rychlo zaniknu, pokojne mozeme rast aj v roku 2022

E15

Vycházím z principu, že ti chytřejší vědí mnohem více než my a hlavně vědí, co my víme a nevíme. Takže něco vědět, je imho úplně k ničemu :-DDD. Řídím se proto zásadou “Čím blbější sedlák, tím větší brambory” a nemůžu si stěžovat :-))).

AjRep

Tohle všechno je sice pravda, ale je nutné si uvědomit, že S2F model, ze kterého ty cenové predikce o cenovém vrcholu přicházejícím jednou za 4 roky vycházejí, má jednu slabinu – a tou je předpoklad neomezené poptávky. Osobně si myslím, že právě letos se to začíná projevovat v tom, že btc narazil na svůj adopční strop. Ten spočívá v tom, že institucionální investoři by chtěli nakupovat, ale brání jim v tom obecná legislativní nevyjasněnost (v Americe například to, že SEC dosud neschválila ETF fondy). S postupným bojem o regulace, které nakonec skončí ustanovením nějaké legislativy kolem kryptoměn ve většině zemí, se ten adopční strop bude pomalu posouvat výš.
Z toho plyne, že poptávka po nákupu bitcoinů se zpomalí a zároveň nejspíš rozloží do delšího časového úseku, takže už možná nebudeme svědky nějakého dlouhého bear období v letech 2022 a 2023.
Je vážně nutné počítat s tím, že tohle je turbulentně se vyvíjecí segment, který si svá pravidla neustále vytváří za pochodu a to, co platilo ještě včera, nemusí platit zítra.

Peppa

120k na konci 2022? Tak pomalu se BTC nepohybuje.

E15

Chceš říci “nepohyboval”. Jak se bude pohybovat v budoucnu při násobně vyšší kapitalizaci než dneska, tak to se teprve uvidí…

Mazi

Tak to by byla pěkná hlína 😀 Jako 120tis. až za další rok. Na to nemáme čas… To dřív než z BTC něco bude tak budeme šedivý. Tohle dělám, že jsem nečetl…

E15

Jsi měl jít do Dogecoinu a nebo nějakého ještě bláznivějšího hypershitcoinu, když je ti cca 100% ročně málo :-DDD. Je snad jasné, že čím budeme výše, tím budou procentní nárůsty nižší.

Petr 2

Už na 42k je vidět jak se dlouhé pozice zavirají tak jak psal Jarolim . Na 80k az 90 k před vyplachem zapomeňte.

Proč by proboha chtěla burza retail zachranit dát mu vydělat ? Z čeho ?
Položme si otázku kdo vam ty zisky proboha sponzoruje ?
Na burze nerostou penize někdo je tam musí dát a někdo druhý mu je vezme .

Proč by obchodníci čekáli na 80 nebo 90k , když po propadu na 30k a už několika násobnem otestováni hranice 40k (5×), což je zhruba 30% pokaždé ,mohli tito obchodnici vydělat několika násobně více než čekat na 80k , navíc tito lide nakupem na 30k a prodejem na 40k zase vzali ty zisky těm kteří tam visí

Fantom

Přesně tak. Dokud nepřijde další FOMO nebude nové ATH. Nedaří se nahnat (poradit výbornou investiční příležitost) nové ovečky (a to ani pomocí “optimistických” predikcí). Za mě je jasný vítěz absurdních predikcí JPM s jejich 400k do konce roku 2022. To je “odlehčený McAfee”. Tak to zkouší i Morehead.

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: