[ZPRÁVY] Bitcoin spadl o 500 USD během pár hodin po falešné zprávě o burze Binance…

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Bitcoin spadl o 500 USD během pár hodin po falešné zprávě o burze Binance – Fintech FinLab AG a BlockOne oznámily investici 100 mil. USD do vývoje EOS platformy – Čína otevřela svůj platební trh světu – Stát Washington přestal vydávat povolení na těžbu kryptoměn – Hongkongské úřady zastavily ICO Krops – Francie vytvořila pracovní skupinu pro regulaci kryptoměn – Huawei zkoumá možnosti blockchainu v mobilních telefonech – IBM oznámila spuštění plánu IBM Blockchain Starter Plan v beta verzi – CryptoKitties vybraly 12 mil. USD

Zpráva dne

Bitcoin klesl o 500 dolarů během pár hodin a dosáhl dvoudenního minima poté, co se rozšířila falešná zpráva, že japonští regulátoři (FSA) mohou zakázat největší burzu na světě, Binance. Generální ředitel Binance Changpeng Zhao reagoval na zprávu na Twitteru, a uvedl, že Nikkei předvedl “nezodpovědnou žurnalistiku”, protože burza v současné době vede “konstruktivní rozhovory” s FSA a dosud nebylo vydáno žádné nařízení. Bitcoinist.com (v EN)

Mohlo by vás také zajímat: Chyba na burze Coinbase z vás mohla udělat milionáře

Kryptoměny

Německý fintech inkubátor FinLab AG a Block.one, vývojář softwarové platformy Blockchain EOS.IO, oznámili společný podnik ve výši 100 milionů dolarů na vývoj projektů využívajících software EOS. Fond FinLab má za cíl další distribuci platformy EOS.IO, provozované společností Block.one. Celková investice má nakonec dosáhnout až 1 miliardy USD. EOS je tak dnes jedna z mála kryptoměn, které zůstávají v zelených číslech. Cointelegraph.com (v EN)

Tip: Vše o kryptoměně EOS najdete přehledně zde.

Regulace

Čínská vláda a čínská centrální banka (PBoC) poprvé v historii otevřely svůj trh s platbami ve výši 27 bilionů dolarů světu. Zahraničním firmám je nyní dovoleno požádat o licence pro provoz v Číně. To by mohlo, společně se jmenováním nového guvernéra, vést k postupné legalizaci kryptoměn v Číně. CCN.com (v EN)

Stát Washington, známý příznivými cenami energií, přestal vydávat povolení pro nové společnosti pro těžbu kryptoměn. Coindesk.com (v EN)

Hongkongská komise pro cenné papíry a futures (SFC) nedávno zveřejnila oznámení, podle něhož zastavila společnosti Black Cell Technology ICO na token s názvem KROPS. Ve svém prohlášení uvedla, že společnost Black Cell nebyla oprávněna provést ICO, neboť token představoval systém kolektivního investování. Bitcoinist.com (v EN)

Francouzské ministerstvo pro hospodářství a finance vytvořilo pracovní skupinu pro regulaci kryptoměn, tvrdí ministr hospodářství Bruno Le Maire. Francouzská vládní iniciativa vydá pokyny, stejně jako pravidla a předpisy týkající se kryptoměn. Navíc skupina zamýšlí snížit vliv Bitcoinu a altcoinů na formální ekonomický systém vytvořením vhodného rámce. Newsbtc.com (v EN)

Mohlo by vás také zajímat: Regulace v jednotlivých zemích (seriál)

Blockchain

Huawei je třetím největším výrobcem mobilních telefonů na světě a podle dvou zdrojů aktuálně vyvíjí model mobilu, který by mohl provozovat blockchainové aplikace. Newsbtc.com (v EN)

Americká nadnárodní tech společnost IBM oznámila zahájení svého nového plánu IBM Blockchain Starter Plan (v beta verzi) jako způsobu, jak usnadnit využití blockchainu v podnikání v jakémkoli měřítku. Program IBM Blockchain Starter Plan bude zdarma po dobu trvání beta verze. Cointelegraph.com (v EN)

CryptoKitties, virtuální sběratelská hra založená na technologii Ethereum, vyvinutá blockchainovou startup společností Achiom Zen, získala finanční prostředky ve výši 12 milionů dolarů od skupiny investorů, vedené dvěma nejvýznamnějšími firmami pro investice do rizikového kapitálu: Andreessen Horowitz a Union Square Ventures. Cointelegraph.com (v EN)

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img