[ZPRÁVY] Bitcoin se dostává pod kůži aneb nový typ zabezpečení pomocí mikročipu

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Bitcoin se dostává pod kůži aneb nový typ zabezpečení pomocí mikročipuVenezuelské Petro obdrželo v Rusku cenu Satoshi Nakamota – ADA zalistovaná na Huobi burze, cena roste – Burza Coinsecure bude odškodňovat klienty a vyhlásila odměnu – Burza Binance spálila další coiny – Čínské Taobao zakazuje vše kolem kryptoměn, včetně blockchainu – Tim Draper vyškrtl Švýcarsko z mapy pro-krypto zemí – Rusko chce nyní regulovat výměnu kryptoměn za fiat od výše 9,600 USD – MasterCard si patentuje Blockchain řešení – Na Sibiři vyroste jedna z největších ruských kryptofarem

Zpráva dne

Na NFC čip lze uložit 888 bajtů dat, což je dostatečné úložiště pro 26 šifrovaných privátních klíčů. S novým typem “peněženky” experimentuje Wismeijer, který tvrdí, že každodenně využívá své BTC k nákupu – proces zahrnuje skenování čipu pomocí smartphonu pro příjem a dešifrování klíčů za účelem uskutečnění transakce. Klíče mohou být ze vzdáleného přístupu odstraněny a nahrazeny novými pomocí zašifrování. Šifrování také zabraňuje lidem, aby si prostě oskenovali Wisemeijerovy ruce a získali tak jeho klíče. CCN.com (v EN)

Tip redakce: Návod jak na bezpečnou peněženku Waves

Kryptoměny a ICO

Navzdory všem pochybnostem získala nyní venezuelská státní kryptoměna Petro cenu “Satoshiho Nakamota” od ruské asociace pro kryptoměny a blockchain (RACIB) za “vynikající příspěvek k rozvoji blokchainového průmyslu”. CCN.com (v EN)

Platforma pro chytré smlouvy Cardano vzrostla 15. dubna o 10% poté, co čínská burza Huobi oznámila, že zalistuje ADA token. Cardano je aktuálně jediná z top 10 kryptoměn v zelených číslech, zatímco ostatní zaznamenaly opět slabší pokles. Bitcoinist.com (v EN)

Mohlo by vás také zajímat: Vše o kryptoměně Cardano

Burzy

Indická burza Coinsecure oznámila svůj plán, vyplatit klientům náhradu za ukradené Bitcoiny, a vyhlásila také odměnu 10% všem, kteří pomohou s dopadením viníků a nalezením ukradených BTC. Burza tvrdí, že šlo o tzv. “insider job” a podezřívá svého hlavního bezpečnostního důstojníka.  Bitcoin.com (v EN)

Tip redakce: Jak se ochránit před hackem burz

Binance včera provedla plánované třetí pálení coinů, což je čtvrtletní událost, která je přesně definována ve white paperu společnosti. Společnost Binance dokončila spálení 2 220 314 BNB (ekvivalent zhruba 30 milionů dolarů). CCN.com (v EN) 

Regulace

Taobao, známý jako čínský eBay, aktualizoval svou politiku, která bude nyní nově zakazovat všechny služby spojené s kryptoměnami, ICO a blockchainem. Taobao je dceřinou společností čínského eCommerce giganta Alibaba. Nové pravidlo zakazuje také prodej blochainových virtuálních aktiv, jako jsou například CryptoKitties a jejich četné klony. Tato nová pravidla budou platná od 17. dubna. CCN.com (v EN)

Švýcarsko, země proslulá statusem bezpečného útočiště pro kapitálové trhy, možná zmeškala příležitost, stát se také útočištěm pro počáteční nabídky mincí. Tim Draper, významný zastánce kryptoměn a počáteční investor do firem jako Tesla, SpaceX a Skype, vyškrtl zemi z mapy pro-krypto zemí poté, co vláda povolila regulaci, aby odradila začínající podniky od ICO. News.btc.com (v EN)

Ruská vláda údajně připravila revizi návrhu zákona “o digitálních finančních aktivech”, v němž upřesňuje, že výměna kryptoměn za fiat v hodnotě více než 600 000 rublů (9 600 USD) nebo zahraniční ekvivalent, podléhá povinné regulaci směnných kurzů. Cointelegraph.com (v EN)

Mohlo by vás také zajímat: Regulace a jejich vliv na vývoj trhů

Byznys

Společnost MasterCard podala patent na blockchainový systém pro ukládání a ověřování údajů o totožnosti. Tento patent nadále popisuje způsoby, jak může distribuované uchovávání údajů o totožnosti v systému blockchain fungovat, aby se tak zabránilo zneužití. Cointelegraph.com (v EN)

Jedna z největších kryptofarem v Rusku bude postavena v Krasnojarském kraji na Sibiři. Investice do infrastruktury se odhadují na zhruba 3 miliardy rublů (asi 48 milionů USD). Cointelegraph.com (v EN)

 

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img