Bitcoin RSI kopíruje oživení trhu z roku 2019

5
(2)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

RSI (Relative Strength Index) je jedním ze základních ukazatelů, který obchodníkům říká, zda je aktivum za danou cenu překoupeno nebo přeprodáno. Hodnoty nad 70 bodů se berou jako přeprodáno a obecně se počítá se změnou kurzu a poklesem ceny. Současná situace u bitcoinu se podobá roku 2019.

Bitcoin v denním měřítku hranici 70 bodů překročil 12. ledna a od té doby se v ní drží. Cena také roste. Včerejší denní svíce uzavřela nedaleko 23 000 USD. Tento týden tak máme nárůst kolem 9 % a od počátku minulého týdne dokonce skoro 33 %. I přes všeobecnou nedůvěru v délku trvání této rally jsou býci evidentně při chuti.

Situace podobná roku 2019

Při porovnání současného vývoje RSI s koncem medvědího trhu z roku 2018 je možné najít shodné prvky. Začátek roku 2019 se nesl v podobném duchu a znamenal počátek býčího trhu. Někteří analytici z toho vyvozují, že po očekávané korekci půjdeme i letos hned zase nahoru.

Blíží se korekce ceny bitcoinu?

RSI bylo takto vysoko naposledy v lednu 2021. Pak se kurz otočil a tři týdny klesala cena (propad skoro o 30 %). Následoval růst až k ATH (All-Time High).

Závěr

Trh s bitcoinem je ještě relativně mladý a v chování nevypočitatelný. To, že se vývoj základního indikátoru podobá situaci v minulosti, není ani zdaleka jistota opakování růstu ceny. I když mám ze současné situace radost a RSI nad 70 body je jasný býčí signál, tak rozhodně nedoporučuji propadnout přehnanému optimismu. Při otevírání pozic se držte své nastavené strategie, vždy nastavujte SL (stop-loss) a nepropadejte FOMO (Fear Of Missing Out). Nezapomínejte, že většina se často mýlí.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img