Bitcoin poráží akcie ve vyhledávání na Google

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Týdenní zprávy] Čína údajně spustí své CBDC dříve kvůli COVID-19

Připravili jsme pro vás stručný přehled těch nejdůležitějších zpráv za celý tento týden. Takže pokud nestíháte a uvítali byste...

[Večerní souhrn článků] • White paper pro digitální dolar připravuje půdu pro americkou CBDC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Profilový obrázek
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi přišly zajímavé, proto jsem se o nich chtěla dozvědět více a před skoro dvěma lety jsem se zapojila do týmu kryptomagazínu.

Jako dobrý indikátor potenciálních investičních trendů může posloužit i zájem veřejnosti, vyplývající z vyhledávání na internetu. Podle Google Trends májí nyní lidé větší zájem o bitcoiny než o akcie.

Vyhledávání Bitcoinu stoupá

Poprvé od konce roku 2017 překonalo vyhledávání výrazu „Bitcoin“ na Googlu vyhledávání akcií. Po většinu roku 2018, kdy bitcoiny a kryptoměny trpěly během medvědího trhu, akcie dominovaly. Jakmile se však BTC začal v dubnu a květnu tohoto roku zotavovat, trend se obrátil ve prospěch této digitální měny.

bitcoin searches

V týdnu od 23. do 29. června vzrostl zájem o bitcoiny na hodnotu 100, zatímco akcie zůstaly někde za polovinou na hodnotě 58. Za celý měsíc pak v průměru vyhrál bitcoin nad akciemi se skóre 79 vs. 76.

Geograficky většina vyhledávání akcií pochází z USA a Kanady a je vysoce pravděpodobné, že lidé spíše vyhledávají jednotlivé akcie než obecný termín. Tento trend by však mohl naznačovat širší posun paradigmatu zájmu o krypto jako prostředek investice.

Mezi pět největších zemí, kde se lidé v posledním měsíci nejvíce zajímali o bitcoiny, patří Brazílie, Turecko, Nigérie, Německo a Argentina.

Ekonomické prohloubení

Tento trend vyhledávání může být ovlivněn řadou základních faktorů. Za prvé, Bitcoin byl v poslední době v politickém centru pozornosti ze všech špatných důvodů. Například když byl zmíněn americkým prezidentem Trumpem v tweetu, který většina pozorovatelů v odvětví považovala za býčí, navzdory negativnímu vyjádření.

Nelze popřít, že globální ekonomické trápení se stupňuje. USA opět čelí finančnímu napětí se stupňující se obchodní válkou s Čínou. Tato situace se dotýká zemí napříč celou Asií. Sousední státy se ptají, zda nebudou dalším Trumpovým cílem.

Také britský Brexit vytvořil oblak ekonomické nejistoty, který trval dva roky, protože boj mezi nešikovnými politiky zpozdil tento proces a znemožnil jakoukoli šanci na další postup. V důsledku toho GBP klesla na minima, která nebyla vidět několik let.

Závěr

Tyto výše zmíněné ekonomické aspekty a zvyšující se problém zadlužení ve většině rozvinutých zemí zřejmě dohání lidi k výzkumu jiných možností pro zajištění vlastních finančních prostředků, jelikož se obávání finančního zhroucení běžných měn a aktiv.

Co číst dále:

01.08.19 Technická analýza BTC/USD Nový měsíc začal, ten starý skončil negativně

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře