Bitcoin opět v první desítce nejhodnotějších aktiv na světě

4.6
(5)

Zprávy a souhrny

Za poslední měsíc bitcoin (BTC) ztratil na hodnotě více než 18 procent. Avšak ani to mu nezabránilo v tom, aby se stal 10. nejhodnotnějším aktivem na světě.

Tohoto úspěchu dosáhl tím, že se mu podařilo předstihnout společnost Meta Platforms (NASDAQ: FB), jejíž tržní kapitalizace činí 553,61 miliardy dolarů, zatímco tržní kapitalizace Bitcoinu je v době psaní tohoto článku 603,38 miliardy dolarů.

Posledních pár týdnů bylo (nejen) pro bitcoin náročných

Nejpopulárnější kryptoměna na světě má navíc za sebou několik těžkých týdnů, kdy se potýkala nejen s otřesy na akciovém trhu, ale i s katastrofou kolem společnosti Terra (LUNA) a její stabilní mince UST. To vše přispělo ke zvýšené volatilitě na krytpoměnovém trhu.

Jinými slovy: mezi více než 19 000 různými kryptoměnami nyní BTC dominuje 44 % celého krypto sektoru v hodnotě 1,36 bilionu dolarů. Přesto to stačí „zatím pouze“ na to, aby se bitcoin stal 10. nejhodnotnějším aktivem na celém světě.

top_assets_by_MC
Zdroj: companiesmarketcap.com

Tvrdá konkurence

Mezi 6 265 komoditami a společnostmi, které mají dohromady hodnotu 86,51 bilionu dolarů, dominuje na prvním místě zlato, což bitcoinu značně ztěžuje soupeření o získání trůnu. V současné době se tržní kapitalizace BTC rovná 5,12 % celkové tržní kapitalizace zlata.

Za zlatem pak následují společnosti Suadi Aramco s tržní kapitalizací 2,456 bilionu dolarů a Apple (NASDAQ: AAPL) s tržní kapitalizací 2,416 bilionu dolarů. Obě společnosti jednotlivě převyšují tržní kapitalizaci celého kryptoměnového trhu.

Za nimi pak vidíme plejádu známých společností ve světě byznysu a také jedna komoditu. Jmenovitě se jedná o Microsoft (NASDAQ: MSFT), Alphabet (NASDAQ: GOOGL), stříbro, Amazon (NASDAQ: AMZN), Tesla (NASDAQ: TSLA) a Berkshire Hathaway (NYSE: BRK.A).

Velmi pozitivní je zejména skutečnost, že za posledních pět dní se bitcoinu podařilo poskočit na ceně o více než 10 %, což mu pomohlo se etablovat na pozici 10. nejhodnotnějšího aktiva na světě.

Závěr

Je potěšující po delší době opět bitcoin vidět v TOP 10 nejhodnotnějších aktiv. Držím mu palce, ať se tam udrží co nejdéle, případě se dokáže posouvat v žebříčku ještě výš.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: