Bitcoin na cestě ke 200 000 USD?

5
bitcoin btc
Zdroj: Pixabay.com

Jeden z nejznámějších analytiků přišel opět se svojí analýzou, která predikuje cenu nejdůležitější kryptoměny světa na 200 000 USD. Jak pravděpodobná je tato předpověď a o jaký model se opírá?

Bitcoin na cestě k 200 000 USD

Podle uživatele Twitteru S2F Mutliple cena BTC předstihuje populární model Stock-to-Flow (S2F), který předpovídá, že cena BTC nakonec dosáhne hodnoty 200 000 amerických dolarů za jeden BTC.

Vzhledem k nedávnému býčímu cyklu a silné dynamice bitcoinů je nyní cena vysoko nad odhadem S2F. Podle násobku modelu Stock-to-Flow by se cena nejdůležitější kryptoměny světa měla pohyboval okolo 36 851 USD, aby model fungoval.

Autor knihy The Bitcoin Standard, Saifdean Ammous, zdůraznil, že Bitcoin se od doby vzniku modelu S2F zřídka kdy odchýlil. Dosavadní přesnost modelu S2F nám naznačuje, že trh uznává hodnotu BTC na základě jeho nedostatku a rostoucí poptávky.

„Analytik PlanB vydal tento model před dvěma lety. I po všem, co se v bitcoinovém prostředí a na celém světě za poslední dva roky stalo, se tržní cena BTC nikdy nelišila od standardní odhadované ceny modelu o více než 1 standardní odchylku.“

Analytik PlanB již dříve oznámil, že cena BTC může do prosince letošního roku na základě tohoto modelu vyšplhat na 100 000 amerických dolarů a zaklepat na hranici 200 000 USD za Bitcoin.

Závěr

Více informací o vývoji Bitcoinu a dalších kryptoměn se dozvíte v našich pravidelných technických analýzách. Tento článek nelze brát jako investiční poradenství. Každý si musí udělat vlastní průzkum. Doporučujeme investovat vždy jen tolik, o kolik si můžete dovolit přijít.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 49 556 USD dle KMC.

Máte-li jakýkoli dotaz, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku.

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře