Bitcoin konsoliduje před průrazem nad 30 000 USD

5
(3)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Za měsíc březen si cena bitcoinu připsala 23 % a celková nálada na trhu srší optimismem. Kdejaká negativní informace je druhý den zapomenuta, žaloba zamítnuta a všichni již dva týdny sledují cenu, kdy to přijde. Víkend jsme se drželi na 28 500 USD. Sice hned ráno spadla cena na 27 500 USD, ale již před polednem se vrátila zpátky na víkendový průměr. Večer opět propad, když si veškerou pozornost přitáhl Dogecoin. Přesto se zdá, že se tu tvoří klasický pattern.

Jestliže vezmeme současný vývoj ceny a aplikujeme klasická schémata obchodování (konkrétně Cup & handle pattern), tak nám vyjdou zajímavá čísla. Minimálně 35 000 USD je v dohledu. To by znamenalo i prolomení historicky významné hranice 32 500 USD.

Už nahoru nebo ještě přijde korekce?

Někteří obchodníci již vidí jen cestu vzhůru a malují grafy na Měsíc. Jiní, ty pesimističtější, ještě vidí velmi pravděpodobnou korekci než půjdeme nahoru. Na podporu pesimistické verze přichází i medvědí divergence nepodobná té únorové. Z ní by plynulo, že nás před růstem ještě čeká otestování podpory kolem 25 000 USD.

Závěr

Internet je v současné době plný analýz a grafů na dlouhé úseky dopředu. Osobně to vidím hodně podobně jako s počasím. Dnes již na základě modelů dokážeme poměrně přesně říci, jak bude večer. Ale dlouhodobé předpovědi jsou stále věštěním ze skleněné koule. Souhlasím, že trh roste a dává býčí signály. To s sebou táhne vše ostatní. I Ethereum naznačuje brzkou možnost růstu přes 3 000 USD. Logicky mi to ale nedává smysl a byl bych hodně opatrný. To ostatně doporučuji i vám. Pozor na FOMO!

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img