Bitcoin dominance narazila na útes – čeká nás konečně růst altcoinů?

0
(0)

Zprávy a souhrny

Během probíhajícího slábnutí býků na Bitcoinu, kteří již poněkolikáté bojují o udržení ceny nad psychologickou hranicí 10 tisíc dolarů za BTC, propad altcoinů slábne. Pokud nyní dominance Bitcoinu začne padat, altcoiny by se mohly nadechnout a začít růst. Aktuálně totiž podíl BTC na trhu naráží na útes.

Čeká nás růst altcoinů?

V kryptokomunitě se začíná opatrně šířit myšlenka, že by altcoiny mohly začít růst. Bitcoin totiž aktuálně čelí prohlubující se korekci a jeho spanilá jízdá je, alespoň prozatím, přerušená. Zatímco po většinu času na trhu platilo, že altcoiny poslušně následovaly Bitcoin, v nedávné době to až tak neplatilo. Altcoiny naopak velmi výrazně padaly, zejména oproti Bitcoinu.

U některých altcoinů jsme v podstatě stále v downtrendu, který začal na začátku roku 2018. S tím, jak Bítcoin rostl, altcoinové páry s Bitcoinem zachvátila panika. K tomu kryptoanalytik MacBTC svým následovníkům na Twitteru sdělil, že nás do dvou týdnů čeká konečná fáze kapitulace na altcoinech.

Bitcoinová dominance naráží na útes

Tímto „útesem“ je rezistence na úrovni 70 %, která zatím, i přes dosažení 2letého maxima 71,5 %, drží. Pokud to vydrží, měla by následně začít klesat. Tvrdí to například kryptoinvestor WelsonTrader.

„#Bitcoinová dominance je v současné době na odporu a pravděpodobně brzy klesne. Tržní podíl altcoinů je na supportu a pravděpodobně se odrazí.
To, spolu s některými dalšími věcmi, na které jsem tweetnul, je důvod, proč si myslím, že Alts budou pumpovat? a $ BTC [dominance] se zhroutí?.

Vzhledem k rekordně nízkým cenám některých altcoinů se zdá, že nyní nabízejí výhodný poměr potenciálního rizika a výnosu – Risk-Reward-Ratio (RRR). Jak to dopadne však ukáže až čas.

Závěr

Po velkou část roku 2019 obchodníci čekají na oživení altcoinů, ale zatím se nic nenaplnilo. Dokonce i ti nejlepší umělci roku, jako jsou Litecoin, Binance Coin a Chainlink, začínají ztrácet lesk a slávu. Myslíte si, že by altcoiny mohly konečně začít růst, nebo si i na menší altcoinovou sezónu ještě nějaký ten pátek počkáme?

Co číst dále?

Zachrání Bitcoin skomírající ekonomiku Argentiny?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

5 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: