Bitcoin boom bude následovat konsolidace, shodují se odborníci

0

Od 10. července, během necelých dvou týdnů, cena bitcoinu klesla z více než 13 000 $ na 10 600 $, což je o 18% více oproti americkému dolaru.

Cena Bitcoin se přiblížila k úrovni 9 000 USD a klesla tak na pouhých 9080 USD. Ačkoli BTC ke konci týdne vykazuje poměrně silné oživení, snaží se dostat opět nad 11 000 dolarů, což v průběhu července působilo jako klíčová úroveň pro BTC.

Očekává se konsolidace

Michael Novogratz, investor a generální ředitel společnosti Galaxy Digital, uvedl, že bitcoin zažívá konsolidaci před zahájením dalšího kroku vpřed.

K tomuto stavu uvedl reakci na svém twitteru:

„Pokud Bitcoin spadne na 100 dolarů, je konec. Ne. Bitcoin se již etabloval jako držitel hodnoty. Přestaňte ztrácet čas s těmito tweety a jděte ven a užijte si léto. BTC se právě konsoliduje, než udělá další krok kupředu.“

Základní faktory

Vzhledem k tomu, že se cena Bitcoinu od začátku července mírně propadla, drahé kovy jako je stříbro nebo zlato slaví růst.

Výkonný ředitel společnosti Equity Armor Investments, Brian Stutland uvedl, že kryptoměny jako Bitcoin by mohly ve střednědobém horizontu oslovit investory, pokud v nejbližší době poklesnou úrokové sazby v USA a Evropě.

„Pokud úrokové sazby zůstanou ve Spojených státech pod 2 %, v Evropě také a stejně tak v Japonsku, kam jinam si dáte peníze? A to je ten důvod, proč se díváme na drahé kovy a kryptoměny.“ řekl Stutland

Závěr

Tyto faktory by mohly ve střednědobém horizontu přispět k oživení Bitcoinu a zbytku kryptoměn. V krátkodobém horizontu však investoři a obchodníci zůstávají opatrní při současném trendu na trhu.

Co číst dále

Bank of America odhalila patent využívající DLT od Ripple

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na