Bitcoin ani zdaleka není na vrcholu svého cyklu, co takhle 200 000 USD?

0
(0)

Pokud byste měli pocit, že parabolická rally Bitcoinu (BTC) skončila, zamyslete se znovu. Cenový indikátor vyvinutý jedním z nejznámějších analytiků v oboru sází na to, že největší světová kryptoměna během tohoto cyklu ještě více než ztrojnásobí svou hodnotu.

Bitcoin by mohl brzy dosáhnout 200 tisíc dolarů

Bitcoin má zatím za sebou velmi úspěšný rok, kdy překonal několik rekordních úrovní a minulý týden koketoval s hranicí 69 000 dolarů. Přes všechny dosavadní úspěchy analytici očekávají, že kryptoměna v blízké budoucnosti vyletí ještě o pořádný kus výše.

Na základě indikátoru Top Price Model by se Bitcoin mohl v rámci současného býčího trhu vyšplhat až na 200 000 dolarů. Tento ukazatel vytvořil známý on-chain stratég a kryptoinvestor Willy Woo a používá se k identifikaci vrcholů cyklů na trhu.

Společnost Glassnode, poskytovatel on-chain analýzy, upozornila, že Top Cap Bitcoinu se vypočítá vynásobením Average Cap koeficientem 35. Average Cap se odvozuje z celkové denní tržní kapitalizace vydělené počtem dní, kdy trh existuje.

glassnode
Zdroj: glassnode.com

Top Cap odhaduje hodnotu Bitcoinu na závratné 4 biliony dolarů a hodnota Top Price činí zhruba 214 000 dolarů. Pokud je tato analýza pravdivá, pak se stále nacházíme na počátku býčího trhu s kryptoměnami a čekají nás úžasné časy.

Závěr

Wooův indikátor Top Price není zdaleka jediným indikátorem, který předpovídá cenovou rally směrem k novým historickým maximům. Tvůrce modelu Stock-to-Flow, PlanB, předpovídá, že do konce tohoto měsíce se Bitcoin podívá na cenu 98 tisíc dolarů a v prosinci až na 135 tisíc USD. Pozoruhodné je, že iterace modelu, Stock-to-Flow Cross Asset (S2FX), předpokládá v tomto cyklu cenu 288 000 USD.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Rádi vás také přivítáme na našem oficiálním discord serveru ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
13 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Libor

no, PlanB má 14 dní na to, aby BTC udělalo 50% pumpu nahoru

Kokin

no zatim to spis vypada na 50% dump

Jan

Tak to by mně zajímalo, z čeho tak usuzujete. Se mi líbí ti experti jako vy, kteří když si BTC po dlouhodobém růstu trochu pšoukne, tak mají okamžitě naděláno v kalhotách.

E15

Proč hned naděláno v kalhotách? Někdo se na ten dump vysloveně těší ;-)).

Zee Prime

Jakože vynásobil průměrnou cenu bulharskou konstantou a zmáčknul “publikovat”?

Fantom

Klasika – predikuj 10ti násobek – napiš 200k a očekávej 20k 🙂 No za 14 dní budeme mít těch 95k a na konci roku 135k. Tvrdí to planB tak to bude určitě pravda 🙂

Poslední editace 2 let před přes Fantom
paulusczechia

ale PlanB nebo Glassnode nejsou jediný kdo predikuje, že jsme teprve na začátku…jmenovat se dá např. Tim Draper, který předpověděl již před pár lety, že během 2022 bude BTC za 250K dolarů a měla by to být konzervativní předpověď, takže více bulish by to klidně mohlo být i o 100K více…

Fantom

Jedna věc je predikovat a druhá za svoje investovat. Pokud by tomu opravu věřili, meli by být když ne ALL IN, tak alespoň ALMOST ALL IN. Draper je insider, už má dávno zainvestováno. Hodně záleží na tom, jak stabilní bude akciový trh. Představa trvalého růstu je diplomaticky řečeno “velmi optimistická”. Možné je všechno, ale na další růst je potřeba další poptávka, jinak řečeno noví kupující.

VlastaKop

Ano, noví kupující, neomezený kapitál, rotačky ať dál běží, a chuť nakupovat, třeba i NFT, ten trh přilákal nové hejly, který by asi jinak do krypto čistě “neinvestovali”. Že si kupují přiblblý obrázky za třeba 6 tisíc korun, to už je lepší když sami uděláte nějakou kolekci. Cryptopunks byli první, ti si možná svou cenu udrží, už zůstanou fetišem, ale tisíce dalších obrázků je prostě bublina.

pietro

Žádný rozumný investor nejde NIKDY all-in. To dělají pouze gambleři..

VlastaKop

Předchozí dva měsíce mu predikce vyšla. Ale sám říká, že nebere v úvahu negativní faktory, které můžou mít na trh vliv. Bere čistě hypoteticky omezující se nabídku Bitcoinů a vzrůstající poptávku po nich. Pak mu ta jeho křivka vychází dobře, ale běda jak do toho hodí zvenčí někdo vidle. A BTC určitě není imunní vůči okolí, to by pak bylo skutečně aktivum snů.

VlastaKop
Hodnocení článku :
     

Ono se to tam dostat může, ale asi už ne letos. Jak říkáte moc času na to není, asi by musel bejt v této době jinej blázinec. Ono už to bylo dle mého soudu příšerně vyhajpované pár předešlých týdnů, mnoho lidí udělalo shitcoinech majlant. Ještě třeba jedna vlna přijde, ale možná až začátkem příštího roku. Tak nakupujte Shiba Inu!

pietro

Konec roku je až 31.12. … 🙂

spot_img