Bitcoin a Ethereum – výhled na tento týden

5
(5)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Než se vrhneme do obchodního týdne, je potřeba se podívat na to, co nás čeká a jak dopadl ten minulý. O víkendu se na burzách téměř nic nedělo. Bitcoin (BTC) se pevně držel kolem 23 000 USD a Ethereum (ETH) jej na 1 600 USD dost kopírovalo. Týdenní svíce Bitcoinu skončila červená a vrátila nás na dlouhodobou rezistenci.

Na burzách byl klid, ale možná že se jedná o klid před bouří. Při pohledu do peněženek si můžeme všimnout zajímavých přesunů. Během víkendu tři velryby převedly značné množství etherea. Transakce 92 170 ETH šla na Binance, 25 361 ETH a 15 110 ETH putovala na Coinbase. Celkem 212 milionů USD jen v ethereu. Další transakce 9 475 BTC (cca 220 milionů USD) proběhla mezi dvěma neznámými peněženkami.

Velryby často vytvářejí vlnky, které si pak analytici vykládají různě. Můžeme z nich číst pozitivní sentiment a čekat růst ceny nebo přípravu na prodejní tlak, který naopak cenu srazí. Navíc nás čeká relativně rušný týden. Bude zveřejněný index spotřebitelské důvěry (CB Consumer Confidence index), index SCM výrobního sektoru a sektoru služeb (ISM Manufacturing PMI, ISM Services PMI) a informace ohledně nezaměstnanosti. To vše může trh rozkolíbat.

Bitcoin

Bitcoin se celý víkend držel kolem 23 000 USD. Objemy jsou samozřejmě poloviční než ve všední den. Na 4hodinovém grafu vidíme Fibonacciho retracement kolem hranice 22 800 USD. RSI je blízko přeprodaného trhu. Naznačuje tak možný pokus o růst a proražení odporu na 23 500 USD. To by mohlo skočit na 24 250 USD.

Ethereum

Ethereum dost kopíruje vývoj ceny bicoinu a drží si hladinu kolem 1 600 USD. Jednak je tam rezistence a navíc se tam aktuálně nalézá i 50denní klouzavý průměr. I zde RSI naznačuje blízkost přeprodaného trhu a možný potenciál pro růst. Další možnou rezistenci vidím kolem 1 670 USD.

Závěr

Co nakonec udělají velryby s tokeny, které o víkendu převedly na burzu, se ještě uvidí. Minulý týden zakončil v červených číslech. Jestli budou zprávy z ekonomiky pozitivní a neobjeví se žádná zásadní informace, tak bych očekával tento týden střídmý růst. Během zvěřejnění ekonomických informací počítejte s vyšší volatilitou. To ale rozhodně není žádná investiční rada nebo doporučení pro vás. Vyjadřuji jen svůj názor. Realitu můžete sledovat na našem živém grafu.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img