Bison – první aplikace pro obchodování s kryptoměnami od tradiční burzy

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Sowa Labs, dceřiná společnost druhé největší burzy cenných papírů v Německu Börse Stuttgart, se chystá ještě tento rok vydat aplikaci pro obchodování s kryptoměnami, pojmenovanou Bison.

Bison trading

Aplikace Bison by měla být k dispozici již v září a bude zpočátku podporovat obchodování s kryptoměnami Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) a Ripple (XRP). Webová stránka uvádí, že se do budoucna počítá s přidáním dalších digitálních měn. Vývojáři slibují bezpečné a snadné obchodování s kryptoměnami z pohodlí vašeho chytrého telefonu a stažení zdarma. Aplikace bude k dispozici nejprve v němčině a později v angličtině. První prototyp aplikace byl představen již během minulého týdne ve Stuttgartu.

S podporou tradiční burzy

Zajímavé je, že nebudou účtovány žádné obchodní poplatky, alespoň podle vyjádření vývojářů. Ještě zajímavější je ale to, že by mělo jít o první aplikaci tohoto druhu na světě, která bude fungovat s podporou tradiční burzy. Stuttgartská Börse Stuttgart koupila 100% podíl v Sowa Labs minulý rok v prosinci. Podle představitelů burzy byl nákup plně v souladu s obchodní strategií burzy v oblasti digitálních technologií.

Přesná částka, za kterou došlo ke koupi Sowa Labs, není známá, ale údajně se jedná o sedmiciferné číslo.

Doporučení redakce: 6 tipů, které vám pomohou na burze

Bison bude možná první ale určitě ne poslední

Kromě této aplikace se chystá něco podobného také v Kanadě a nejspíše je v přípravě ještě několik dalších podobných projektů, které zatím nebyly oznámeny. Je otázka, jestli jde o další krok v adaptaci kryptoměn veřejností, nebo o pokus dostat kryptoměny pod kontrolu nějaké centrální instituce. Používali byste podobnou aplikaci? Napište nám vaše názory buď sem do komentářů nebo do FB skupiny.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: