Binance několik hodin mimo provoz – popřela hackerský útok, jde o aktualizaci serveru

5
(1)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Známá kryptoměnová burza Binance je už několik hodin mimo provoz. Podle oficiálního vyjádření na Twitteru je to z důvodu nečekané komplikace při akutalizaci serverů. 

Mezitím se vyrojily spekulace na různých fórech, že se jedná o hackerský útok. Hongkongská burza tyto spekulace popřela. Burza nejprve před cca dvanácti hodinami oznámila, že někteří uživatelé mohou mít problém s dočasným snížením kvality služeb z důvodu údžby systému.

Poté před cca deseti hodinami vydala burza prohlášení na svých webových stránkách, že kvůli značnému navýšení počtu uživatelů a obchodních aktivit musela Binance rozšířit systém pomocí aktualizace, která by měla být dokončena kolem 13.00 našeho času.

K situaci se na Twitteru vyjádřil i CEO Binance, Changpeng Zhao:

“Kvůli nečekané komplikaci při aktualizaci serverů a synchronizaci dat došlo k prodloužení očekávané doby trvání, nicméně nedošlo k žádné ztrátě dat.”

Zatím poslední komentář k situaci byl na Twitteru před asi osmi hodinami. Stále se nepovedlo synchronizaci kvůli velkému množství dat dokončit, očekávaná doba dokončení je kolem deseti hodin. Binance nabízí uživatelům možnost zrušit poslední objednávky z důvodu prodloužené doby aktualizace serverů po dobu 30 minut, předtím, než se spustí obchodování.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
ErgoProxy

Teď na stránkách píšou, že by měly služby naběhnout zítra ve 4 hodiny ráno.

spot_img