Binance má zase problém – zákaznici přišli kvůli výpadku o tisíce dolarů

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Kryptoburza Binance má další problém, včera došlo ke zpoždění vypořádání obchodů na jejím webu. Tato chyba stála některé obchodníky tisíce dolarů, jednoho dokonce 3 Bitcoiny

Binance má problém se zpožďováním

Informace se objevily na Twitteru, kde rozezlení obchodníci bombardovali Twitter kryptoburzy Binance dotazy a žádostmi o nápravu situace. Podle posledního vyjádření by mělo být zpožďování už opraveno, ale stále dochází k opožděnému zobrazování informací o objednávkách a bilanci na účtech:

Nárůst objemů obchodů

Podle vyjádření Chanpgeng Zhaa může za zpožďování zejména velký nárůst objemů, které jsou nyní vyšší než během zimy 2017/2018.

API a Binance trading boty problém nepostihl

Binance vysvětlil, že uživatelé rozhraní API a trading boti Binance nebyli výpadky ovlivněni. Pravidelní uživatelé, kteří zadávají obchody manuálně, však byli ovlivněni nejméně po několik hodin.

Čí je to vina?

Obchodníci by na jedné straně neměli zadávat příkazy, které nechtějí provést. Na druhé straně by software měl fungovat tak, jak bylo zamýšleno, a nemělo by existovat žádné tlačítko pro zrušení, pokud se od uživatele neočekává jeho využití.

V případě takového selhání softwaru je těžké rozhodnout, na čí straně je vina. Tentokrát alespoň nešlo o poruchu, která by stála statisíce nebo miliony – jako se stalo před několika týdny, kdy Binance přišla o 7000 BTC a musela je nahradit ze svých zdrojů:

Hackeři si z burzy Binance odnesli 7000 Bitcoinů – co se děje?

Reorganizace blockchainu BTC a další otázky

Binance byla naštěstí na podobné případy připravená, ale události vedly k velmi zajímavým vyjádřením.

Changpeng Zhao způsobil rozruch, když promluvil o „reorganizaci“ BTC blockchainu, aby se tak vrátil před dobu krádeže a tím ji zrušil. Později se omluvil, že to řekl.

Pak řekl, že Binance by se místo toho mohla uchýlit k použití kartelu pro Bitcoin, aby „zmrazila“ finanční prostředky, což vyvolává další otázky. Zejména ohledně pro většinu kryptosvěta absurdní představě, že by transakce s BTC mohly být zrušeny nebo anulovány.

Závěr

I přes nedávné problémy zůstává Binance jednou z nejlepších kryptoburz. Nicméně podobná vyjádření jejího vedení by mohla její pozicí otřást.

Co číst dále:

[PŘEHLED TRHU] A je to tady! Bitcoin se propadl na 6200 $ – Altcoiny krvácejí

Zdroj:
CCN.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img